Դահուկորդները կմասնակցեն Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը
Հայ դահուկորդները կմասնակցեն Ֆինլանդիայում կայանալիք Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը: Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությունը համարվում է միջազգային ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող տարածաշրջանային գավաթի խաղարկության մրցաշարերից մեկը: Հայաստանն այս տարի գավաթի խաղարկությանը կմասնակցի երեք մարզիկով՝ Սերգեյ Միքայելյան, Միքայել Միքայելյան և Մարիամ Միքայելյան: Հավաքականը գլխավորում է Արթուր Միքայելյանը:
«Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությունը հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր պետության առավել թվով մարզիկներով մասնակցելու, որի հնարավորությունը չկա աշխարհի առաջնությանը և գավաթի խաղարկության փուլերին»,-ՀԱՕԿ լրատվական հետ զրույցում ասաց դահուկավազքի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը:
Մրցաշարը կկայանա դեկտեմբերի 11-13-ը: Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը Հայաստանը ներկայանում է արդեն երրորդ անգամ:

Skiers to participate in the Scandinavian Cup
Armenian skiers will participate in the Scandinavian Cup to be held in Finland. The Scandinavian Cup is considered one of the tournaments of the regional cup under the patronage of the International Skiing Federation.
This year Armenia is going to the competition with 3 athletes: Sergey Mikaelyan, Mikael Mikaelyan and Mariam Mikaelyan. The team is led by Arthur Mikaelyan.
“The Scandinavian Cup gives opportunity to participant countries to join in with the maximum number of athletes which is impossible at the World Championship or at the Cup rounds” said Skiing Federation Secretary General, Gagik Sargsyan to ANOC. The tournament will be held on December 11-13. Armenia takes part in the Scantinavian Cup for the third time.