Դահուկորդները կմասնակցեն Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը
Հայ դահուկորդները կմասնակցեն Ֆինլանդիայում կայանալիք Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը: Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությունը համարվում է միջազգային ֆեդերացիայի հովանու ներքո անցկացվող տարածաշրջանային գավաթի խաղարկության մրցաշարերից մեկը: Հայաստանն այս տարի գավաթի խաղարկությանը կմասնակցի երեք մարզիկով՝ Սերգեյ Միքայելյան, Միքայել Միքայելյան և Մարիամ Միքայելյան: Հավաքականը գլխավորում է Արթուր Միքայելյանը:
«Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությունը հնարավորություն է տալիս յուրաքանչյուր պետության առավել թվով մարզիկներով մասնակցելու, որի հնարավորությունը չկա աշխարհի առաջնությանը և գավաթի խաղարկության փուլերին»,-ՀԱՕԿ լրատվական հետ զրույցում ասաց դահուկավազքի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը:
Մրցաշարը կկայանա դեկտեմբերի 11-13-ը: Սկանդինավիայի գավաթի խաղարկությանը Հայաստանը ներկայանում է արդեն երրորդ անգամ:

Армянские лыжники примут участие в розыгрыше Скандинавского Кубка, который состоится в Финляндии.
Розыгрыш Скандинавского Кубка считается одним из региональных турниров розыгрыша Кубка, проходящих под эгидой Международной федерации. Армению в розыгрыше Кубка в этом году представят 3 спортсмена: Сергей Микаелян, Микаел Микаелян и Мариам Микаелян. Сборную возглавляет Артур Микаелян.
«Розыгрыш Скандинавского Кубка дает возможность участия наибольшего числа спортсменов любому государству, этой возможности нет на этапах чемпионатах мира и розыгрыша Кубка»,-отметил генеральный секретарь федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян в беседе с пресс-службой НОК Армении. Турнир состоится с 11-го по 13-е декабря. Армения участвует в розыгрыше Скандинавского Кубка уже в третий раз.