Կյանքից հեռացել է ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ Արսեն Գալոյանը
92 տարեկանում կյանքից հեռացել է ծանրամարտի ԽՍՀՄ վաստակավոր մարզիչ, Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի մարզչական խորհրդի նախկին անդամ, միջազգային կարգի մրցավար Արսեն Գալոյանը:
Վերջին տարիներին անվանի մասնագետն աշխատում էր Երեւանի ծանրամարտի մանկապատանեկան մարզադպրոցում՝ որպես տնօրենի տեղակալ:
1975-ին Արսեն Գալոյանը նշանակվել է ծանրամարտի ԽՍՀՄ հավաքականում Հայաստանի թիմի մարզիչ եւ այդ պաշտոնը զբաղեցրել է մինչեւ 1988-ը:
ԽՍՀՄ ժողովուրդների 7-րդ ամառային Սպարտակիադայում 1979թ․ Հայաստանի թիմը նրա գլխավորությամբ գրավել էր երկրորդ տեղը՝ զիջելով միայն Ռուսաստանի  հավաքականին: Այդ ժամանակ հայկական թիմի կազմում էին Յուրի Վարդանյանը, Հոկսեն Միրզոյանը, Վարդան Միլիտոսյանը, Յուրի Սարգսյանը եւ այլք:
Արսեն Գալոյանի հոգեհանգիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 4-ին՝ ժամը 18.00-ին, «Մատուռ» սգո սրահում (Երևան, Ֆուչիկի 27/34):

В возрасте 92-х лет ушел из жизни заслуженный тренер СССР по тяжелой атлетике, судья международной категории Арсен Галоян.
В последние годы известный специалист работал заместителем директора Ереванской детско-юношеской спортшколы по тяжелой атлетике.
В 1975-м году Арсен Галоян был назначен тренером команды Армении в сборной СССР по тяжелой атлетике и занимал эту должность до 1988-го года.
На 7-й летней Спартакиаде народов СССР возглавляемая им команда Армении заняла 2-е место, уступив только сборной СССР. В то время в армянскую команду входили Юрий Варданян, Оксен Мирзоян, Вардан Милитосян, Юрий Саргсян и другие.
Панихида Арсена Галояна состоится 4-го сентября в 18.00 в зале скорби «Матур» (Ереван, ул. Фучика, 27/34).