Սիմոն Մարտիրոսյան. Օլիմպիական խաղերին մեկնելու եմ ոսկե մեդալի հետևից
109 կգ քաշային կարգում ծանրամարտի աշխարհի կրկնակի չեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանը Հայաստան ժամանելուց հետո լրագրողների հետ զրույցում խոսեց չեմպիոն դառնալու և հետագա նպատակների մասին:
«Ուրախ եմ, որ 2-րդ անգամ կարողացա կրկնել արդյունքս։ Ինչպես ասում են՝ դժվար է մարզումներին, հեշտ է մրցահարթակում։ Ամեն ինչ հեշտ տրվեց, բայց հաջորդ անգամ ավելի լավ եմ պատրաստվելու։ Կարևորը ոչ թե մրցակցին հաղթելն է, այլ՝ ինքդ քեզ ու նոր կիլոգրամներ բարձրացնելը։ Օլիմպիական խաղերին գնալու եմ ոսկե մեդալի համար, թե ինչպես կստացվի, ցույց կտա մրցահարթակը և Աստծո կամքը»,- նշեց Սիմոն Մարտիրոսյանը:
Հիշեցնենք, որ Թաիլանդում ավարտված ծանրամարտի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի հավաքականը ելույթն ավարտել էր երկամարտի 4 մեդալով (2 ոսկե, մեկ արծաթե, մեկ բրոնզե) և երկրորդ տեղը գրավել թիմային հաշվարկում:

Двукратный чемпион мира по тяжелой атлетике в весовой категории 109 кг Симон Мартиросян в беседе с журналистами после прибытия в Армению рассказал о своем чемпионстве и дальнейших целях.
«Я рад, что смог повторить свой результат во второй раз. Как говорят, сложно на тренировках, легко на помосте. Все далось легко, но в следующий раз я подготовлюсь лучше. Главное – победа не над соперником, а над самим собой и увеличение поднятых килограммов. Я отправлюсь на Олимпийские игры за золотой медалью, а как получится, покажет помост и воля Бога», - отметил Симон Мартиросян.
Напомним, что на завершившемся в Таиланде чемпионате мира по тяжелой атлетике сборная Армении завершила выступления с 4-мя медалями (2 золотые, 1 серебряная и 1 бронзовая) и заняла 2-е место в командном зачете.