Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում հոկտեմբերի 10-14-ը կկայանա սամբոյի երիտասարդների, պատանիների և աղջիկների աշխարհի առաջնությունը:
Հայաստանն առաջնությունում ներկայացնելու է 18 մարզիկ: Երիտասարդների առաջնությունում մեդալների համար պայքարելու են Կարեն Սարգսյանը (52 կգ), Դավիթ Իսրայելյանը (57 կգ), Նարեկ Դալլաքյանը (62 կգ), Դավիթ Գաբրիելյանը (68 կգ), Կարեն Հովհաննիսյանը (82 կգ) և Արման Ավանեսյանը (100 կգ):
Պատանիների պայքարում Հայաստանը ներկայացնելու են Էմին Շիրոյանը (48 կգ), Դավիթ Հովսեփյանը (52 կգ), Նորայր Հովհաննիսյանը (56 կգ), Արամ Աղաջանյանը (60 կգ), Նարեկ Ամիրյանը (65 կգ), Նարեկ Առաքելյանը (70 կգ), Արսեն Կարապետյանը (75 կգ), Մամիկոն Ավետիսյանը (81 կգ), Հակոբ Ղայթանջյանը (87 կգ), Դավիթ Հարությունյանը (+87 կգ), իսկ աղջիկներից պայքարի են դուրս գալու Վարսիկ Գրիգորյանը (56 կգ) և Գայանե Պետիկյանը (68 կգ):
Հայ սամբիստների հետ մրցավայր են մեկնել մարզիչներ Մանվել Խոյեցյանը և Վովիկ Խոջայանը, պատվիրակության ղեկավարը Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանն է:

С 10-го по 14-е октября в столице Узбекистана Ташкенте состоится молодежный, юношеский и женский чемпионат мира по самбо.
Армению на чемпионате представят 18 спортсменов. За медали на молодежном чемпионате поборются: Карен Саргсян (52 кг), Давид Исраелян (57 кг), Нарек Даллакян (62 кг), Давид Габриелян (68 кг), Карен Оганесян (82 кг) и Арман Аванесян (100 кг).
В борьбе среди юношей Армению представят: Эмин Широян (48 кг), Давид Овсепян (52 кг), Норайр Оганесян (56 кг), Арам Агаджанян (60 кг), Нарек Амирян (65 кг), Нарек Аракелян (70 кг), Арсен Карапетян (75 кг), Мамикон Аветисян (81 кг), Акоп Гайтанджян (87 кг) и Давид Арутюнян (+87 кг), а в борьбу среди девушек вступят Варсик Григорян (56 кг) и Гаяне Петикян (68 кг).
Вместе с армянскими самбистами на турнир отправились тренеры Манвел Хоецян и Вовик Ходжаян, делегацию возглавляет президент федерации самбо Армении Микаел Айрапетян.