Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ընթացող շախմատի Եվրոպայի թիմային առաջնության չորրորդ տուրում Հայաստանի հավաքականը 2:2 հաշվով է ավարտել Ուկրաինայի դեմ մրցամարտը:
Հայաստանի թիմի կազմում հաղթել է երրորդ խաղատախտակի վրա հանդես եկած Հրանտ Մելքումյանը, իսկ չորրորդ համար Հայկ Մարտիրոսյանը պարտություն է կրել։
Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը և Գաբրիել Սարգսյանը խաղաղ ելքով են ավարտել իրենց պարտիաները:
Նախորդ 3 տուրերում Հայաստանի հավաքականը հաղթել էր Նորվեգիային, Խորվաթիային ու Չեխիային և 7 միավորով բաժանում է 1-4-րդ տեղերը:
Կանանց Հայաստանի հավաքականը ոչ-ոքի է խաղացել Իսպանիայի հետ։ Լիլիթ Մկրտչյանն ու Սիրանուշ Ղուկասյանը ոչ-ոքի են խաղացել, Աննա Սարգսյանը հաղթել է, իսկ Էլինա Դանիելյանը պարտություն է կրել:

The Armenia team ended 2:2 the confrontation with Ukraine at the European Team Chess Championship underway in Batumi, Georgia.
Armenian team member Hrant Melkumyan who played on the third board, won while Hayk Martirosyan suffered defeat.
Levon Aronyan, leading player of the Armenia team, and Gabriel Sargsyan tied their matches. In the previous three rounds the Armenia team had won the Norway, Croatia and Czech Republic teams and now shares the 1-4 places with 7 points.
The Armenia women’s team drew the round with Spain. Lilit Mkrtchyan and Siranush Ghukasyan tied their games, Anna Sargsyan won and Elina Danielyan lost.