Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Օվասապյանը (130 կգ) լրագրողների հետ զրույցում ամփոփել է իր ելույթը:
«Լավ էի պատրաստվել այս առաջնությանը, մեկնել էի հաղթանակով վերադառնալու համար, բայց ինչ-որ բան չբավականացրեց: Պետք է էլ ավելի կատարելագործվել»,- ասաց ըմբիշը:
Խոսելով կիսաեզրափակչում իր մրցակից, վրացի Զվիադի Պատարիձեի մասին՝ Դավիթ Օվասապյանը նշեց հետևյալը. «Նա շատ ուժեղ և տիտղոսակիր ըմբիշ է, նրա հետ գոտեմարտին լավ էի տրամադրվել, բայց ինչ-որ բան չհերիքեց: Հաջորդ անգամ ավելի շատ կմարզվեմ, որպեսզի բարելավեմ արդյունքս»։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Օվասապյանը պայքարը սկսել էր 1/8 եզրափակիչից և 2 հաղթանակ տանելուց հետո կիսաեզրափակիչում 1:4 հաշվով պարտվել էր վրացի Զվիադի Պատարիձեին: Բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում հայ ըմբիշը հաղթել էր ղազախ Մանսուր Շադուկաևին (5:5):
Հայաստանի թիմը Մ-23 ԱԱ-ում հանդես էր եկել 9 ըմբիշով և ելույթն ավարտել էր 1 ոսկե ու մեկ բրոնզե մեդալով: Դավիթ Օվասապյանից բացի, մեդալակիր էր դարձել Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), որը նվաճել էր չեմպիոնի կոչումը:

Бронзовый медалист прошедшего в столице Венгрии Будапеште чемпионата мира по греко-римской борьбе до 23-х лет Давид Овасапян (130 кг) в беседе с журналистами подвел итоги своего выступления.
«Я хорошо подготовился к этому чемпионату, хотел вернуться с победой, но чего-то не хватило. Надо еще больше совершенствоваться», - сказал борец.
О своем сопернике в полуфинале, грузине Звиаде Патаридзе, Давид Овасапян отметил следующее: «Он очень сильный и титулованный борец, я хорошо настроился на поединок с ним, но чего-то не хватило. В следующий раз я буду больше тренироваться, чтобы улучшить свой результат».
Напомним, что Давид Овасапян начал борьбу с 1/8 финала и, одержав 2 победы, в полуфинале уступил грузину Звиаду Патаридзе со счетом 1:4. В поединке за бронзовую медаль армянский борец одержал победу над казахом Мансуром Шадукаевым (5:5).
9 борцов сборной Армении по греко-римской борьбе до 23-х лет выступили на ЧМ, завоевав 1 золотую и 1 бронзовую медали. Кроме Давида Овасапяна, медалистом стал Армен Меликян (60 кг), завоевавший титул чемпиона.