Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում անցկացված հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի աշխարհի մինչև 23 տարեկանների առաջնության բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Օվասապյանը (130 կգ) լրագրողների հետ զրույցում ամփոփել է իր ելույթը:
«Լավ էի պատրաստվել այս առաջնությանը, մեկնել էի հաղթանակով վերադառնալու համար, բայց ինչ-որ բան չբավականացրեց: Պետք է էլ ավելի կատարելագործվել»,- ասաց ըմբիշը:
Խոսելով կիսաեզրափակչում իր մրցակից, վրացի Զվիադի Պատարիձեի մասին՝ Դավիթ Օվասապյանը նշեց հետևյալը. «Նա շատ ուժեղ և տիտղոսակիր ըմբիշ է, նրա հետ գոտեմարտին լավ էի տրամադրվել, բայց ինչ-որ բան չհերիքեց: Հաջորդ անգամ ավելի շատ կմարզվեմ, որպեսզի բարելավեմ արդյունքս»։
Հիշեցնենք, որ Դավիթ Օվասապյանը պայքարը սկսել էր 1/8 եզրափակիչից և 2 հաղթանակ տանելուց հետո կիսաեզրափակիչում 1:4 հաշվով պարտվել էր վրացի Զվիադի Պատարիձեին: Բրոնզե մեդալի համար գոտեմարտում հայ ըմբիշը հաղթել էր ղազախ Մանսուր Շադուկաևին (5:5):
Հայաստանի թիմը Մ-23 ԱԱ-ում հանդես էր եկել 9 ըմբիշով և ելույթն ավարտել էր 1 ոսկե ու մեկ բրոնզե մեդալով: Դավիթ Օվասապյանից բացի, մեդալակիր էր դարձել Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), որը նվաճել էր չեմպիոնի կոչումը:

Davit Ovasapyan (130 kg), bronze medalist of the U23 Senior World Greco-Roman Wrestling Championship in Budapest, Hungary, summed up his performance in an interview with journalists.
“I had prepared well for this championship and left in anticipation of a victory but something lacked. I must improve myself more,” the wrestler said.
Speaking about his rival, Georgian Zviadi Pataridze, Davit Ovasapyan said the following, “He is a very strong and titular wrestler. I had prepared properly for a match with him but it wasn’t enough. Next time I will train more in order to improve my result.”
Davit Ovasapyan had started the struggle from the 1/8 finals and after having two wins had lost 1:4 to Georgian Zviadi Pataridze in the semifinal. In the bout for the bronze medal the Armenian wrestler had won 5:5 Kazakh Mansur Shadukayev.