Այս տարվա արդյունքները գերազանցեցին մեր սպասելիքները. Հակոբ Սերոբյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանը և Արթուր Թովմասյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեցին անցնող տարին:
«2015 թվականին գրանցած արդյունքները գերազանցեցին մեր սպասելիքները: Ցանկացած առաջնությունից, որին մեկնել ենք` վերադարձել ենք մեդալով: Նմանատիպ արդյունք երբեք չէինք ունեցել: Ինչ վերաբերում է Վորոնինի անվան գավաթի խաղարկությանը՝ մենք մեկնեցինք փորձարկելու Արթուր Դավթյանի և Արթուր Թովմասյանի բարդացված վարժությունները: Դավթյանը բազմամարտում հավաքեց իր գրանցած ամենաբարձր արդյունքը, դա շատ է ուրախացնում: Եթե նա այս նույն արդյունքը գրանցի «Թեստ իվենթ»-ին, ապա վստահ եմ` նա կգրավի առաջին տեղը: Ես շատ գոհ եմ տղաներից: Օլիմպիական խաղերի կմեկնենք ոչ միայն մասնակցելու, այլև մեդալի համար պայքարելու»,- նշեց Սերոբյանը:
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Թովմասյանը հաջողված է համարում 2015 թվականը: «2015 թվականը սկսեցինք ուսումնամարզական հավաքով, որը կազմակերպվեց Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի աջակցությամբ: Իմ կարծիքով այդ հավաքը դրական ազդեցություն ունեցավ և մեծապես դրական ազդեց մեր արդյունքների վրա: Համաշխարհային Ունիվերսիադայում ես ոսկե մեդալ նվաճեցի, ինչից գոհ եմ: Մեր մարմնամարզիկները իրոք լավ ելույթներ ունեցան և արդյունքներ գրանցեցին այս տարի, սակայն չպետք է բավարարվենք եղածով, պետք է ձգտենք ավելիին»,- ասաց Թովմասյանը:
Հավաքականի մյուս անդամը` Արթուր Դավթյանը, նույնպես հաջողված է համարում անցնող տարին, սակայն ափսոսում է Եվրոպայի առաջնությունում ձեռքից բաց թողած մեդալի համար: «Ափսոսում եմ, որ Եվրոպայի առաջնության հենացատկերի վարժության ժամանակ զբաղեցրի 4-րդ հորիզոնականը: Զրկվեցի մեդալից՝ ձեռքս ծալելու պատճառով: Բոլորն էլ գիտեն, որ աշխարհի առաջնությունից առաջ առողջական խնդիրներ ունեի, բայց փառք Աստծո ինձ հաջողվեց որոշ չափով վերականգնվել և Օլիմպիական խաղերի նախնական ուղեգիր նվաճել»,- նշեց Դավթյանը:

Главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян, гимнасты Артур Давтян и Артур Товмасян подвели итоги уходящего года в беседе с журналистами.
«Результаты, показанные в 2015-м году, превзошли наши ожидания. Со всех чемпионатов мы вернулись с медалями, такого результата у нас еще никогда не было. Что касается розыгрыша Кубка Воронина, то мы отправились проверить усложненные упражнения Артура Давтяна и Артура Товмасяна. Давтян набрал в многоборье свой самый высокий результат, это очень радует. Если он покажет этот результат на «Тест-ивенте», то я уверен, что он займет первое место. Я очень доволен ребятами. На Олимпийские игры отправимся не только участвовать, но и бороться за медали»,-отметил Серобян.
Член сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Товмасян считает 2015-й год удачным. «Мы начали 2015-й год с учебно-тренировочного сбора, который был организован при поддержке Национального олимпийского комитета Армении. По-моему, этот сбор имел большое положительное воздействие на наши результаты. Я завоевал золотую медаль на Всемирной Универсиаде, чем очень доволен. Наши спортсмены, действительно, хорошо выступили и показали высокие результаты в этом году, однако не надо довольствоваться этим, надо стремиться к большему»,-отметил Товмасян.
Другой член сборной Артур Давтян также считает уходящий год удачным, однако жалеет об упущенной медали на чемпионате Европы. «Жалею, что занял 4-е место в опорном прыжке на чемпионате Европы. Я лишился медали, поскольку согнул руку. Все знают, что перед чемпионатом мира у меня были проблемы со здоровьем, но, слава Богу, мне удалось восстановиться и завоевать предварительную путевку на Олимпийские игры»,-отметил Давтян.