Այս տարվա արդյունքները գերազանցեցին մեր սպասելիքները. Հակոբ Սերոբյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, մարմնամարզիկներ Արթուր Դավթյանը և Արթուր Թովմասյանը լրագրողների հետ զրույցում ամփոփեցին անցնող տարին:
«2015 թվականին գրանցած արդյունքները գերազանցեցին մեր սպասելիքները: Ցանկացած առաջնությունից, որին մեկնել ենք` վերադարձել ենք մեդալով: Նմանատիպ արդյունք երբեք չէինք ունեցել: Ինչ վերաբերում է Վորոնինի անվան գավաթի խաղարկությանը՝ մենք մեկնեցինք փորձարկելու Արթուր Դավթյանի և Արթուր Թովմասյանի բարդացված վարժությունները: Դավթյանը բազմամարտում հավաքեց իր գրանցած ամենաբարձր արդյունքը, դա շատ է ուրախացնում: Եթե նա այս նույն արդյունքը գրանցի «Թեստ իվենթ»-ին, ապա վստահ եմ` նա կգրավի առաջին տեղը: Ես շատ գոհ եմ տղաներից: Օլիմպիական խաղերի կմեկնենք ոչ միայն մասնակցելու, այլև մեդալի համար պայքարելու»,- նշեց Սերոբյանը:
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Թովմասյանը հաջողված է համարում 2015 թվականը: «2015 թվականը սկսեցինք ուսումնամարզական հավաքով, որը կազմակերպվեց Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի աջակցությամբ: Իմ կարծիքով այդ հավաքը դրական ազդեցություն ունեցավ և մեծապես դրական ազդեց մեր արդյունքների վրա: Համաշխարհային Ունիվերսիադայում ես ոսկե մեդալ նվաճեցի, ինչից գոհ եմ: Մեր մարմնամարզիկները իրոք լավ ելույթներ ունեցան և արդյունքներ գրանցեցին այս տարի, սակայն չպետք է բավարարվենք եղածով, պետք է ձգտենք ավելիին»,- ասաց Թովմասյանը:
Հավաքականի մյուս անդամը` Արթուր Դավթյանը, նույնպես հաջողված է համարում անցնող տարին, սակայն ափսոսում է Եվրոպայի առաջնությունում ձեռքից բաց թողած մեդալի համար: «Ափսոսում եմ, որ Եվրոպայի առաջնության հենացատկերի վարժության ժամանակ զբաղեցրի 4-րդ հորիզոնականը: Զրկվեցի մեդալից՝ ձեռքս ծալելու պատճառով: Բոլորն էլ գիտեն, որ աշխարհի առաջնությունից առաջ առողջական խնդիրներ ունեի, բայց փառք Աստծո ինձ հաջողվեց որոշ չափով վերականգնվել և Օլիմպիական խաղերի նախնական ուղեգիր նվաճել»,- նշեց Դավթյանը:

Armenia’s gymnastics team’s head coach, Hakob Serobyan, gymnasts Artur Davtyan and Artur Tovmasyan summed up the passing year in a conversation with journalists.
“The results registered in 2015 lived up our expectations. We have returned with medals from all championships. We have never had such results. As for Voronin Cup we went there to test Artur Davtyan’s and Artur Tovmasyan’s complicated exercises. Davtyan registered his best result in multiple-event, it is very gratifying. If he achieves the same result at “Test Event” , I am sure, he’ll take the first place. I am very pleased with the guys. We will go to the Olympics not only for participation but for struggling for medals”, Serobyan noted.
Armenia’s gymnastics team member Artur Tovmasyan considers successful the 2015. “We started the 2015 with a training camp organized by the National Olympic Committee of Armenia. I think it had a positive impact on us and our results. I won gold at the World Universiade, which made me happy. Our gymnasts have had really good performances this year but we shouldn’t be content with the reached but strive for more”, Tovmasyan said.
The passing year has also been successful for Artur Davtyan but he regrets for the missed medal at the European Championship. “I regret of taking the 4th place at vault of the European Championship. Because of folding my hand I lost the medal. Everybody knows that I had health problems before the World Championship, but, thank God, I managed to recover partially and conquer Olympic Games preliminary qualification”, Davtyan said.