Հրաձգության Հայաստանի հավաքականն ավարտեց ելույթները գերմանական Մյունխեն քաղաքում ընթացող միջազգային մրցաշարում: Թիմի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը գոհ է մասնակիցների արդյունքներից:
«Մյունխենի այս միջազգային մրցաշարին սովորաբար մասնակցում են ուժեղագույն հրաձիգներ: Այս անգամ էլ բացառություն չէր: Իմ կարծիքով՝ հավաքականը մասնակցել է բավականին լավ: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ սա նախապատրաստական առաջին փուլն էր: Մյունխենի մրցաշարը ցույց տվեց, որ մենք պատրաստ ենք Եվրոպայի առաջնությանը: Ես լիահույս եմ՝ Եվրոպայի առաջնությունից մենք կվերադառնանք վարկանիշով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց հրաձգության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Հրաձգության Հայաստանի հավաքականը մինչև Եվրոպայի առաջնությունը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երևանում փետրվարի 8-ից 22-ը:

Seyran Nikoghosyan: Munich tournament has showed that we are ready for the European Championship
Armenia shooting team finished its performances at the international tournament held in Munich, Germany. Team’s head coach, Seyran Nikoghosyan is pleased with the results.
“This international tournament of Munich is usually attended by our strongest shooters. This time was no exception. I think that the team came out rather well. It was the first preparatory phase before the European Championship. The Munich tournament has showed that we are ready for the European Championship. I hope we’ll obtain a qualification there”, he said to ANOC press office.
Before going to the European Championship, Armenia shooting team will hold a training camp in Yerevan from February 8 to 22.