Հրաձգության Հայաստանի հավաքականն ավարտեց ելույթները գերմանական Մյունխեն քաղաքում ընթացող միջազգային մրցաշարում: Թիմի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը գոհ է մասնակիցների արդյունքներից:
«Մյունխենի այս միջազգային մրցաշարին սովորաբար մասնակցում են ուժեղագույն հրաձիգներ: Այս անգամ էլ բացառություն չէր: Իմ կարծիքով՝ հավաքականը մասնակցել է բավականին լավ: Եվրոպայի առաջնությունից առաջ սա նախապատրաստական առաջին փուլն էր: Մյունխենի մրցաշարը ցույց տվեց, որ մենք պատրաստ ենք Եվրոպայի առաջնությանը: Ես լիահույս եմ՝ Եվրոպայի առաջնությունից մենք կվերադառնանք վարկանիշով»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց հրաձգության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը:
Հրաձգության Հայաստանի հավաքականը մինչև Եվրոպայի առաջնությունը ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի Երևանում փետրվարի 8-ից 22-ը:

Сейран Никогосян. Мюнхенский турнир показал, что мы готовы к чемпионату Европы
Сборная Армения по стрельбе завершила выступления на проходящем в немецком городе Мюнхене международном турнире. Главный тренер команды Сейран Никогосян доволен результатами участников.
«В международном турнире в Мюнхене обычно принимают участие сильнейшие стрелки. Этот турнир не стал исключением. По-моему, сборная участвовала довольно хорошо. Это был первый подготовительный этап перед чемпионатом Европы. Мюнхенский турнир показал, что мы готовы к чемпионату Европы. Я полон надежд, что мы вернемся с чемпионата Европы с рейтингом»,-отметил Сейран Никогосян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Сборная Армения по стрельбе перед чемпионатом Европы с 8-го до 22-го февраля проведет учебно-тренировочный сбор в Ереване.