Հայտնի են Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող հունահռոմեական ոճի հայ ըմբիշների անունները
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը Եվրոպայի առաջնությունից առաջ Բուլղարիայի և Շվեյցարիայի ընտրանիների հետ համատեղ հավաք է անցկացնում Երևանում:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի մարզիչ Սամվել Գևորգյանը, Եվրոպայի առաջնությանը, որը ընթանալու է Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում, Հայաստանը ներկայացնելու են Ռոման Ամոյանը (59 կգ), Միհրան Հարությունյանը (66 կգ), Վարշամ Բորանյանը (71 կգ), Կարապետ Չալյանը (75 կգ), Ռաֆայել Մանուկյանը (80 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (85 կգ), Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ) և Էդգար Խաչատրյանը (130 կգ):
Երևանյան հավաքը կավարտվի փետրվարի 17-ին, իսկ փետրվարի 25-ին հայ ըմբիշները կմեկնեն Ստայկի, որտեղ Եվրոպայի առաջնությունից առաջ նախապատրաստական վերջին փուլը կանցկացնեն:

Сборная Армении по греко-римской борьбе перед чемпионатом Европы проводит сбор в Ереване совместно со сборными Болгарии и Швейцарии.
Как отметил тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Самвел Геворгян в беседе с пресс-службой НОК Армении, на чемпионате Европы, который пройдет в столице Латвии Риге, Армению представят: Роман Амоян (59 кг), Мигран Арутюнян (66 кг), Варшам Боранян (71 кг), Карапет Чалян (75 кг), Рафаэл Манукян (80 кг), Максим Манукян (85 кг), Артур Алексанян (98 кг) и Эдгар Хачатрян (130 кг).
Ереванский сбор завершится 17-го февраля, а 25-го февраля армянские борцы отправятся в Стайки, где проведут последний подготовительный тур перед чемпионатом Европы.