Հայտնի են հրաձգության Եվրոպայի առաջնությանը մասնակցող հայ մարզիկների անունները
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց հրաձգության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը, Եվրոպայի առաջնությանը մեր երկիրը կներկայացնի 14 մարզիկ` երիտասարդների տարիքային խմբում 7 հրաձիգ և մեծահասակների խմբում նույնպես 7 մարզիկ:
Մեծահասակներ` Հրաչիկ Բաբայան, Քրիստիան Լաուեր,Սուրեն Բերյան, Իրինա Լաուեր, Մարիամ Միքայելյան (հրացան), Նորայր Առաքելյան և Էլմիրա Կարապետյան (ատրճանակ):
Երիտասարդների տարիքային խմբում Հայաստանը կներկայացնեն Վրեժ Թորոսյանը, Հայկ Բաբայանը (հրացան), Զավեն Իգիթյանը (ատրճանակ), Լիլիթ Մկրտչյանը, Հովհաննես Խաչատրյանը, Շանթ Սարգսյանը և Ռազմիկ Մինասյանը (վազող թիրախ):

Чемпионат Европы по стрельбе на этот раз пройдет в венгерском городе Гиоре.
Как отметил главный тренер сборной Армении по стрельбе Сейран Никогосян в беседе с пресс-службой НОК Армении, на чемпионате Европы нашу страну представят 14 спортсменов - по 7 стрелков из молодежной и взрослой возрастных групп.
Среди взрослых: Грачик Бабаян, Кристиан Лауэр, Сурен Берян, Ирина Лауэр, Мариам Микаелян (все - винтовка), Норайр Аракелян и Эльмира Карапетян (оба - пистолет).
В молодежной возрастной группе Армению представят: Вреж Торосян, Айк Бабаян (оба - винтовка), Завен Игитян (пистолет), Лилит Мкртчян, Оганес Хачатрян, Шант Саркисян и Гарник Минасян (все - бегущая мишень).