Ծաղկաձորում մեկնարկում է լեռանադահուկային սպորտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը:
Փետրվարի 15-18-ը կայանալիք առաջնությանը կմասնակցեն 50 մարզիկ Հայաստանի բոլոր տարածաշրջաններից: Առաջնությունն անցկացվելու է Ծաղկաձորի լեռադահուկային կենտրոնում:
«Սա մեզ համար հիմք կլինի գնահատելու մարզիչների աշխատանքը և այդ կերպ կփորձենք ձևավորվել հավաքականները հաջորդ մրցաշրջանի համար»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի դահուկային սպորտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը:
Միաժամանակ անցկացվում է նաև լեռնադահուկային սպորտի վաստակավոր մարզիչ, Հայաստանի դահուկային սպորտի հիմնադիր և ֆեդերացիայի երկարամյա փոխնախագահ Լևիկ Հարությունյանի անվան հուշամրցաշարը:

Стартует чемпионат Армении по горнолыжному спорту
В чемпионате, который состоится с 15-го по 18-е февраля, примут участие 50 спортсменов из всех областей Армении. Чемпионат пройдет в горнолыжном центре Цахкадзора.
«Это поможет нам оценить работу тренеров и сформировать сборные для следующего сезона»,-отметил генеральный секретарь федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Одновременно проводится также турнир памяти заслуженного тренера горнолыжного спорта, основателя лыжного спорта в Армении и многолетнего вице-президента федерации лыжного спорта Левика Арутюняна.