Հայաստանի ձյուդոյի պատանիների առաջնությանը կմասնակցեն 23 թիմերից 224 մարզիկ: Աղջիկների առաջնությունում մասնակիցների քանակի պատճառով կմրցեն 44 կգ, 48 կգ, 57 կգ և +57 կգ քաշային կարգերում:
«Տղաների մրցապայքարում բավականին շատ մասնակիցներ ունենք, թեպետ մենք սահմանափակումներ էինք դրել: Այս ամենը խոսում է այն մասին, որ ձյուդոն այս տարիքային խմբերում մենապայքարային ձևերում ամենամասսայականն է»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Դավիթ Խիթարյանը:
Առաջնությունից հետո կձևավորվի հավաքական, որը Աբովյան քաղաքում երկու ուսումնամարզական հավաք անցկացնելուց հետո՝ կմասնակցի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը:

The Armenian Judo Junior Championship will be attended by 224 judokas from 23 teams. Among women judokas of 44kg, 48kg, 57kg and 57+ kg weight classes will come out due to the quantity of participants.
“We have a lot of participants among men although we have set limits. This fact shows that judo is the most popular of the combat sports among these age groups”, Secretary General of Armenian Judo Federation, Davit Khitaryan, said to an ANOC reporter.
After the Championship a team will be formed which after two trainings camps in Abovyan will take part in the European Championship.