Մեկնարկում է Հայաստանի ձյուդոյի պատանիների առաջնությունը
Հայաստանի ձյուդոյի պատանիների առաջնությանը կմասնակցեն 23 թիմերից 224 մարզիկ: Աղջիկների առաջնությունում մասնակիցների քանակի պատճառով կմրցեն 44 կգ, 48 կգ, 57 կգ և +57 կգ քաշային կարգերում:
«Տղաների մրցապայքարում բավականին շատ մասնակիցներ ունենք, թեպետ մենք սահմանափակումներ էինք դրել: Այս ամենը խոսում է այն մասին, որ ձյուդոն այս տարիքային խմբերում մենապայքարային ձևերում ամենամասսայականն է»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Դավիթ Խիթարյանը:
Առաջնությունից հետո կձևավորվի հավաքական, որը Աբովյան քաղաքում երկու ուսումնամարզական հավաք անցկացնելուց հետո՝ կմասնակցի Եվրոպայի գավաթի խաղարկությանը:

В юношеском чемпионате Армении по дзюдо примут участие 224 спортсмена из 23-х команд. В чемпионате среди девушек, из-за малого числа участниц, борьба пройдет в весовых категориях 44 кг, 48 кг, 57 кг и 57+ кг.
«У нас довольно большое число участников в борьбе среди юношей, хотя мы ставили ограничения. Все это говорит о том, что дзюдо в этих возрастных категориях является самым массовым единоборством»,-отметил генеральный секретарь федерации дзюдо Армении Давид Хитарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
После чемпионата будет сформирована сборная, которая проведет 2 учебно-тренировочных сбора в Абовяне, а затем отправится на розыгрыш Кубка Европы.