Հայ ձյուդոյիստները կմասնակցեն Թբիլիսիի Գրան պրիին
Հայաստանը կներկայանա 6 մարզիկով՝ Գարիկ Հարությունյան (60 կգ), Ֆերդինանտ Կարապետյան (66 կգ), Արսեն Ղազարյան (73 կգ), Անդրանիկ Չափարյան, Ռաֆայել Դավթյան (81 կգ) և Ժաննա Ստանկևիչ (52 կգ);
«Վարկանիշային միավորների համար հիմնականում պայքարելու են Ֆերդինանտ Կարապետյանը և Ժաննա Ստանկևիչը, իսկ երիտասարդ մարզիկներին այս Գրան պրին հնարավորություն կտա ևս մեկ անգամ փորձելու իրենց ուժերն արդեն մեծահասակների մրցաշարում»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ձյուդոյի Հայաստանի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Դավիթ Խիթարյանը:

Члены сборной Армении по дзюдо примут участие в рейтинговом турнире Гран-при, который состоится в Тбилиси.
Армению представят 6 спортсменов: Гарик Арутюнян (60 кг), Фердинанд Карапетян (66 кг), Арсен Казарян (73 кг), Андраник Чапарян, Рафаэль Давтян (оба - 81 кг) и Жанна Станкевич (52 кг).
«За рейтинговые очки будут бороться, в основном, Фердинанд Карапетян и Жанна Станкевич, а молодым спортсменам этот Гран-при даст возможность еще раз попробовать свои силы уже во взрослом турнире»,-отметил вице-президент федерации дзюдо Армении Давид Хитарян в беседе с пресс-службой НОК Армении.