Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը մեկնեց Սամսուն
Բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականը պատվիրակության ղեկավար Դերենիկ Գաբրիելյանի և ավագ մարզիչ Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ մեկնեց Թուքիայի Սամսուն քաղաք, որտեղ ապրիլի 7-18-ը կկայանա Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարը:
Մարզիկները բարձր և մարտական տրամադրություն ունեին:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյանը նշեց, որ մարզիկները գիտակցում են ուր են գնում և ինչի համար:
«Վեջին երկու ուսումնամարզական հավաքների ժամանակ ահռելի մեծ աշխատանք է տարվել: Ես տղաների աչքերում տեսնում եմ, որ նրանք շատ լավ գիտակցում են, թե ուր են գնում և ինչի համար պետք է կռվեն: Ինչ վերաբերում է Անուշ Գրիգորյանին` նա նույնպես լավ է նախապատրաստվել: Հավատը շատ է: Մեզ ոչինիչ չպետք է խանգարի: Մեր եղբայրները սահմանին են կռվում և մեր հողը պաշտպանում, մենք էլ գնում ենք մեր պատերազմը»:
Մարզիկներին քաջալերելու և ճանապարհելու էր եկել նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը:
Վարկանիշների համար կպայքարեն Արթուր Հովհանիսյանը (49 կգ), Նարեկ Աբգարյանը (52 կգ), Արամ Ավագյանը (56 կգ), Սամվել Բարսեղյանը (60 կգ), Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ), Վլադիմիր Մարգարյանը (69 կգ), Արման Հովիկյանը (75 կգ), Նիկոլ Հարությունովը (81 կգ), Ռաֆայել Սիմոնյանը (91+ կգ) և Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ):

Сборная Армении по боксу, во главе с руководителем делегации Дереником Габриеляном и главным тренером Кареном Агамаляном, отправилась в турецкий город Самсун, где с 7-го по 18-е апреля состоится рейтинговый для Олимпийских игр турнир.
Спортсмены настроены решительно.
Главный тренер Карен Агамалян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что спортсмены осознают куда едут и, что от них требуется.
«Во время 2-х последних учебно-тренировочных сборов была проведена огромная работа. Я по глазам ребят вижу, что они очень хорошо осознают куда едут и за что должны бороться. Что касается Ануш Григорян, она также хорошо подготовлена. Мы верим в победу, нам ничего не должно помешать. Наши братья воюют на границе, защищают нашу землю, а мы едем на свою войну».
Поддержать и проводить спортсменов приехал также генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Армении Грачья Ростомян.