Մեկնարկեց Սամվել Հակոբյանի անվան ծանրամարտի 26-րդ հուշամրցաշարը
Երևանի օլիմպիական հերթափոխի պետական մարզական քոլեջում մեկնարկեց Սամվել Հակոբյանի անվան ծանրամարտի արդեն ավանդական դարձած հուշամրցաշարը:
26-րդ հուշամրցաշարին մասնակցում են մոտ 110 մարզիկներ Հայաստանի մի շարք մարզերից: «Մենք նպատակն ունենք այս մրցաշարի միջոցով հավերժացնելու Սամվել Հակոբյանի հիշատակը: Այս կերպ փորձում ենք նպաստել նոր սերնդի փորձի մեծացմանը»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Սամվել Հակոբյանի տղան՝ Սամվել Հակոբյանը:
Մրցումային առաջին օրը չեմպիոններ  դարձան Խաչիկ Հարությունյանը (56 կգ, երկամարտ՝ 191 կգ), Դավիթ Դավայանը (62 կգ, երկամարտ՝ 227 կգ), Ազատ Հակոբյան (69 կգ, երկամարտ՝ 270 կգ) և Դավիթ Սարգսյան (77 կգ, երկամարտ՝ 243 կգ):

Стартовал 26-й турнир по тяжелой атлетике памяти Самвела Акопяна
В ереванском государственном спортивном колледже олимпийского резерва стартовал, ставший уже традиционным, турнир по тяжелой атлетике памяти Самвела Акопяна.
В 26-м турнире участвуют около 110-и спортсменов из ряда областей Армении. «Наша цель – с помощью этого турнира увековечить память Самвела Акопяна. Таким образом мы пытаемся содействовать повышению опыта нового поколения спортсменов»,-отметил Самвел Акопян, сын Самвела Акопяна, в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В первый день соревнований чемпионами стали: Хачик Арутюнян (56 кг, двоеборье – 191 кг), Давид Даваян (62 кг, двоеборье – 227 кг), Азат Акопян (69 кг, двоеборье – 270 кг) и Давид Саркисян (77 кг, двоеборье – 243 кг).