Բռնցքամարտի Հայաստանի կանանց հավաքականի 2 մարզիկներ նախապատրաստվում են աշխարհի առաջնությանը:
Կանանց աշխարհի առաջնությանը Հայաստանը ներկայացնելու են 51 կգ քաշային Անուշ Գրիգորյանն ու 60 կգ քաշային Աշխեն Հովհաննիսյանը: Այս օրերին կականց ընտրանին համատեղ մարզումներ է անցկացնում տղամարդկանց հավաքականի հետ:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հարություն Նազարյանը՝ աղջիկները լավ մարզավիճակում են և մարտական են տրամադրված:
«Մեկնում ենք Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու հույսով: Տղաների հետ մարզվելը շատ արդյունավետ է: Նրանք օգնում են աղջիկներին նաև իրենց փորձով: Թե ինչ կլինի Աստանայում՝ ռինգը ցույց կտա»,-նշեց Նազարյանը:

Две спортсменки из женской сборной Армении по боксу готовятся к чемпионату мира.
На чемпионате мира среди женщин Армению представят Ануш Григорян (51 кг) и Ашхен Оганесян (60 кг). Сейчас женская сборная проводит совместные тренировки с мужской командой.
Главный тренер женской сборной Арутюн Назарян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что девушки находятся в хорошей спортивной форме и настроены решительно.
«Мы отправляемся с надеждой завоевать путевку на Олимпийские игры. Тренировки с мужской сборной очень продуктивны. Они делятся с девушками своим опытом. А что будет в Астане, покажет ринг»,-отметил Назарян.