Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականը նախապատրաստվելով Օլիմպիական խաղերին՝ հերթական հավաքն է անցկացնում Ծաղկաձորում` Վենեսուելայի և Բուլղարիայի ընտրանիների հետ:
Թիմի գլխավոր մարզիչ Լևոն Ջուլֆալակյանի խոսքով՝ այս հավաքի հիմնական շեշտը դրված է ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստության վրա: «Իտալիայում կայանալիք մրցաշարով մենք նախապատրաստվում են Օլիմպիական խաղերին: Խաղերին կշարունակենք նախապատրաստվել Ղրիմում և Բելառուսում»,-փաստեց Ջուլֆալակյանը:
Հայաստանի ընտրանու հավաքը մեկնարկել է մայիսի 11-ին և կեզրափակվի մայիսի 25-ին:
31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին հունահռոմեական ոճի ըմբիշներից Հայաստանը կներկայացնեն Միհրան Հարությունյանը (66 կգ), Արսեն Ջուլֆալակյանը (75 կգ), Մաքիսմ Մանուկյանը (85 կգ) և Արթուր Ալեքսանյանը (98 կգ):

Борцы греко-римского стиля проводят сбор с командами Венесуэлы и Болгарии
Сборная Армении по греко-римской борьбе готовится к Олимпийским играм и проводит очередной сбор в Цахкадзоре со сборными Венесуэлы и Болгарии.
По словам главного тренера сборной Левона Джулфалакяна, основной упор в этом сборе ставится на общую физическую подготовку. «Турнир в Италии станет очередным этапом подготовки к Олимпийским играм. Затем мы продолжим готовиться к Играм в Крыму и Беларуси»,-отметил Джулфалакян.
Сбор в Цахкадзоре стартовал 11-го и завершится 25-го мая.
На 31-х летних Олимпийских играх Армению представят борцы греко-римского стиля: Мигран Арутюнян (66 кг), Арсен Джулфалакян (75 кг), Максим Манукян (85 кг) и Артур Алексанян (98 кг).