Ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականն արդեն ԱՄՆ-ում է
Հայաստանի ազգային հավաքականը և ՀՖՖ ֆուտբոլային պատվիրակությունը ժամանեցին ԱՄՆ Լոս-Անջելես քաղաք։ Հավաքականը հանգրվանել է «Մանհեթեն Բիչ Մարիոթ» հյուրանոցում։ Լոս-Անջելեսում հավաքականին միացան նաև Հենրիխ Մխիթարյանը և Արաս Օզբիլիսը։
Մարզչական շտաբը որոշել է անցկացնել թեթև մարզում առանց գնդակի՝ վերականգնողական վարժություններ, դանդաղ և միջին արագության վազք, սթրեչինգ։ Մարզմանը մասնակցել են հավաքական հրավիրված բոլոր ֆուտբոլիստները, բացառությամբ Մարկոս Պիզելլիի, ով հավաքականին կմիանա մայիսի 27-ին։
Հայաստանի ազգային հավաքականը երկու ընկերական հանդիպում կանցկացնի ԱՄՆ-ում: Մայիսի 28-ին հավաքականը Լոս-Անջելեսի «Սթաբհաբ սենթեր» մարզադաշտում կմրցի Գվատեմալայի հավաքականի հետ, իսկ հունիսի 1-ին տեղի կունենա Հայաստան-Էլ-Սալվադոր ընկերական հանդիպումը: Այս մասին տեղեկացնում է ֆուտբոլի ֆեդերացիան:

Национальная сборная Армении по футболу прибыла в США и провела первую тренировку.
Национальная сборная Армении и футбольная делегация ФФА прибыли в город Лос-Анджелес, в США, где остановились в гостинице «Манхэттен Бич Марриот». В Лос-Анджелесе к команде присоединились также Генрих Мхитарян и Арас Озбилиз.
Тренерский штаб решил провести легкую тренировку без мяча: восстановительные и беговые упражнения, стретчинг. В тренировке участвовали все футболисты, приглашенные в сборную, кроме Маркоса Пиззелли, который присоединится к сборной 27-го мая.
Национальная сборная Армении проведет две товарищеские встречи в США. 28-го мая на стадионе «Стабхаб Сентер» Лос-Анджелеса наша команда встретится со сборной Гватемалы, а 1-го июня – со сборной Эль-Сальвадора. Об этом сообщает федерация футбола Армении.