Հայաստանի բասկետբոլի հավաքականը հաղթանակով մեկնարկեց Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունում` գերազանցելով Մոլդովայի թիմին:
Հայաստանի թիմի առաջին մրցակիցը Մոլդովայի թիմն էր: Առաջին քառորդից հետո Հայաստանի հավաքականն 7 միավորով առաջ էր Մոլդովայից (18:11): Ունեցած առավելությունը Հայաստանի թիմը պահպանեց նաև երկրորդ քառորդում (41:30): Երրորդ և չորրորդ քառորդներին պահպանելով առաջատարի դիրքը Հայաստանի հավաքականն ի վերջո հաղթեց 83:64 հաշվով:
Այս խաղում Հայաստանի հավաքականի կազմում ամենաարդյունավետը Անդրե Սպայթ Մկրտչյանն էր` 24 միավոր:
Երկրորդ հանդիպումը Հայաստանի հավաքականը կանցկացնի Անդորրայի թիմի հետ: Հանդիպումը կկայանա հունիսի 29-ին և կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 14:45-ին:

Сборная Армении по баскетболу стартовала с победы на чемпионате малых стран Европы, одержав победу над командой Молдовы.
Первым соперником сборной Армении была команда Молдовы. После первой четверти сборная Армении была впереди Молдовы на 7 очков (18:11). Имеющееся преимущество команда Армении сохранила и во второй четверти (41:30). Во второй и третьей четвертях сборная Армении удержала лидирующие позиции и одержала победу со счетом 83:64.
В этой игре в составе сборной Армении самым результативным был Андре Спайт Мкртчян – 24 очка.
Вторую встречу сборная Армении проведет с командой Андорры. Встреча состоится 29-го июня в 14:45 по ереванскому времени.