Մեր նախագծի հաջորդ մարզիկը աթլետ Լևոն Աղասյանն է (եռացատկ): Նա ծնվել է 1995 թվականին Կապան քաղաքում: Աղասյանը 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճեց Հայաստանի առաջնության ժամանակ: Մարզադաշտում ներկաները կենտրոնացած էին Լևոնի վրա և ինչ-որ տեղ նաև համոզված, որ այս անգամ Աղասյանը կկարողանա ցատկել այնքան, որքան պետք է օլիմպիական նորմատիվ լրացնելու և Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու համար:
Երբ մարզիչների հետ խոսում էինք Լևոնի մասին, բոլորը միաբերան ասացին, որ եռացատկորդը շատ աշխատասեր է, նպատակասլաց և գիտի, որ մեծ արդյունքների համար քրտնաջան աշխատանք է պետք: Մեր նկարահանումների ժամանակ Աղասյանը մեծ համբերությամբ ձգտում էլ լավ «կադր ստանալ»: Զրույցի ընթացքում մենք մեզ համար բացահայտեցինք, որ Աղասյանը շատ է սիրում գրքեր կարդալ և ինքնակատարելագործման մեծ ձգտում ունի:
-Անկեղծ ասած, ոչ, չունեմ, քանի որ փոքր ժամանակ, երբ ասում էին, որ պետք խաչ կամ մեկ այլ բան կրես: Չէի հավատում, բայց փորձեցի: Տեսա, որ ոչինչ էլ չեղավ, դրա համար էլ այլևս ոչինչ չեմ պահում ինձ մոտ որպես թալիսման: Միշտ համոզել եմ ինձ, որ պետք չէ ինչ-որ իր ունենալ, որից կախված լինի իմ հաջողությունը:
-Հանդեսատեսի մեջ կցանկանալի տեսնել մայրիկիս:
-Կիրք, հաջողություն և աշխատասիրություն:
-Կցանկանայի, որ Ռիոյի Օլիմպիական խաղերը հիշվեն, որպես ուժեղ պայքարով լի մրցաշար, որն ինձ օգնեց բարելավելու իմ արդյունքը: Թող Ռիոն լինի մի նոր աստիճան՝ ավելի բարձր արդյունքների հասնելու համար:

Athlete Levon Aghasyan: “Road to Rio”
The next guest of our project is athlete Levon Aghasyan (triple jump). He was born in Kapan in 1995. Aghasyan conquered an Olympic qualification at the Armenian Championship. Everybody in the stadium was concentrated on Levon and was sure that time Aghasyan would reach the norm necessary for the Olympic qualification.
When we were talking about Aghasyan with his coaches they all unanimously said that the triple jumper is very hard-working, ambitious and knows that for great results one should work hard. During our photo session he was doing his best to get a good “shot”, besides, we learned that Aghasyan is fond of reading and strives for self-improvement.
- To the truth, I haven’t got any lucky mascot. In childhood when they told me to wear a cross or some other lucky mascot, I didn’t believe in it, I tried it but nothing happened. That’s why I haven’t got any lucky mascot and I always convince myself that my success mustn’t depend on such things.
-I’d like to see my mother in the audience.
- Passion, success and hard work.
-I’d like to remember the Rio Olympic Games as a tournament full of tough struggle which would help me to improve my result. I’d wish Rio to be a new stair for higher results.