Հայտնի է բասկետբոլի Մ16 տարեկան աղջիկների Երեւանի առաջնության հաղթողի անունը
Ավարտվեց բասկետբոլի 2001-2002 թթ. ծնված աղջիկների Երեւան քաղաքի առաջնությունը: Մրցաշարի հաղթող դարձավ ԽՄՕՄ մարզադպրոցի թիմը, երկրորդ տեղում «Նաիրի» մարզական ակումբն է, երրորդում` Արաբկիրի խաղային մարզաձեւերի դպրոցը:
Աղջիկների առաջնությանը մասնակցեց 4 թիմ:
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Վահագն Հարությունյանը նշեց, որ այս տարի թիմերի քանակը պակասել է:
«Աղջիկների տվյալ տարիքային խմբում խնդիրներ ունենք: Տարբեր պատճառներով թիմերի քանակը պակասել է: Կան մարզադպրոցներ, որոնք փակվել են: Այս առաջնության մակարդակը շատ ցածր է: Այս 4 թիմերը հանդես կգան նաեւ Հայաստանի առաջնությունում:
2001-2002 թթ. ծնված աղջիկների հավաքականը հուլիսին կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքականում կլինի 12 բասկետբոլիստ, որից միայն 6-ն են Հայաստանից»,- ասաց Վահագն Հարությունյանը:

Завершился чемпионат Еревана по баскетболу среди девушек 2001-2002 гг. рождения. Победителем турнира стала команда Олимпийской спортшколы игровых видов спорта, на втором месте – спортивный клуб "Наири", на третьем – команды спортшколы игровых видов спорта Арабкира.
В первенстве приняли участие 4 команды.
Вице-президент Федерации баскетбола Армении Ваагн Арутюнян отметил, что в этом году количество команд сократилось.
"У нас есть проблемы в данной возрастной группе девочек. В силу разных причин количество команд сократилось. Есть спортшколы, которые закрылись. Уровень этого первенства очень низкий. Эти 4 команды выступят также в чемпионате Армении.
Сборная девушек 2001-2002 гг. рождения в июле примет участие в чемпионате Европы. В команде будут 12 баскетболисток, из которых только 6 из Армении", - сказал Ваагн Арутюнян.