Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը, ամփոփելով Հայաստանի առաջնության արդյունքները, ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց, որ գոհ է ազգային հավաքականի անդամների մրցելույթներից:
«Մարզիկներից գոհ եմ: Նոր վարժություններ ենք պարապում: Առաջնության ընթացքում նոր տարրեր կատարվեցին, բայց առաջիկայում պետք է դրանք բարդացնենք: Շատ գոհ եմ նժույգի վրա Մերդինյանի ցուցադրած վարժությունից, ինչը չէի ասի նախորդ օրվա մասին: Հարությունն իսկական պրոֆեսիոնալ է: Չնայած նախադաստակի վնասվածքին, նա ծրագիրը կատարեց բարձր մակարդակով: Մնում է՝ սառնասրտություն պահպանի միջազգային խոշորագույն մրցաշարերում: Հուսամ` այդպես էլ կլինի:
Օղակների վրա բավականին բարդ ծրագիր կատարեց Վահագն Դավթյանը:
Արթուր Դավթյանը պետք է բարդացնի հենացատկի վարժությունը, ինչը հեշտ չի լինի:
Մարմնամարզությունում հիմա մեծ փոփոխություններ են տեղի ունենում: Տեսնենք, թե ինչ գնահատականներ կստանան մեր մարզիկները Դոհայում կայանալիք աշխարհի գավաթի փուլում, ինչից հետո կպատրաստվենք Եվրոպայի առաջնությանը»,- ասաց Հակոբ Սերոբյանը:

Акоп Серопян: Я доволен членами сборной
Главный тренер мужской сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серопян, подводя итоги чемпионата страны, заявил пресс-службе НОК РА, что он доволен выступлением членов национальной команды.
"Ребятами я доволен. Мы ставим новые упражнения. В ходе первенства исполнялись новые элементы, но нам еще предстоит их усложнить. Я очень доволен сегодняшним упражнением Мердиняна на коне, чего не могу сказать о первом дне. Он – настоящий профессионал. Несмотря на травму запястья, выполнил упражнение на высоком уровне. Остается, чтобы он сохранял хладнокровие на крупных международных соревнованиях. Надеюсь, что так и будет.
Довольно сложную программу на кольцах представил Ваагн Давтян.
Артур Давтян должен менять свой опорный прыжок в сторону усложнения, что весьма непросто.
У нас в гимнастике сейчас происходят большие изменения. Посмотрим, какие оценки спортсмены получат на этапе Кубка мира в Дохе, после чего будем готовиться к чемпионату Европы", - сказал Акоп Серопян.