Հակոբ Սերոբյան. Վստահ եմ, որ մեր ուժերի սահմաններում է պատանիների օլիմպիական վարկանիշ նվաճելը
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը համարում է, որ այսօր ազգային հավաքականի առաջատարների թիկունքում տաղանդավոր պատանիներ են աճում:
«Հաճելիորեն զարմացրին պատանի մարմնամարզիկները: Վերջին տարիներին առաջին անգամ Հայաստանի առաջնությանը մասնակցեց Հրանտ Շահինյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան, 2004 թվականին ծնված Էրիկ Բաղդասարյանը: Տղան հաջող ելույթ ունեցավ մեծերի խմբում և վատ արդյունք ցույց չտվեց:
Իրեն լավ դրսևորեց նաև Ժորա Սմբատյանը:
Այս պատանիները պետք է պայքարեն 2018 թվականի ամառային պատանեկան օլիմպիական խաղերի ուղեգրի համար, ուստի պետք է տեղ զբաղեցնեն Եվրոպայի առաջնության 16 ուժեղագույն մարմնամարզիկների ցանկում: Պատանեկան խաղերին յուրաքանչյուր երկրից մեկական մարզիկ կարող է մասնակցել: Տղաների ծրագիրը կբարդացնենք և վտահ եմ, որ կարող ենք վարկանիշ նվաճել»,-ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց Հակոբ Սերոբյանը:

Акоп Серопян: Уверен, что нам по силам завоевать юношеский олимпийский рейтинг
Главный тренер мужской сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серопян считает, что сегодня за спиной лидеров национальной команды подрастают талантливые ребята.
"Приятно удивили юные гимнасты, - сказал наставник в беседе с пресс-службой НОК РА.- Впервые за последние годы в чемпионате страны выступил представитель спортшколы им. Гранта Шагиняна Эрик Багдасарян 2004 года рождения. Мальчик успешно соревновался во взрослой компании и показал неплохие результаты.
Хорошо также проявил себя Жора Смбатян.
Эти ребята должны бороться за путевку на летние юношеские Олимпийские игры 2018 года. Для этого нужно попасть в число 16 сильнейших гимнастов на чемпионате Европы. Каждая страна может быть представлена на юношеских Играх одним спортсменом. Будем усложнять программу для мальчиков, и я уверен, что нам по силам завоевать олимпийский рейтинг".