Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը, Կիեւում ինքնազգացողության վատացումից եւ բուժօգնություն ստանալուց հետո վերադարձել է եւ անցել աշխատանքի:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Լեւոն Ջուլֆալակյանը տեղեկացրեց, որ հավաքականի հետ միասին Կիեւում գտնվելիս ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել էր, ինչից հետո տեղափոխվել էր հիվանդանոց.
«Բժիշկներն ինֆարկտ ախտորոշեցին եւ ստենտավորում կատարեցին: Հիմա լավ եմ, ամեն բան նորմալ է: Ճիշտ է, բժիշկները «հանգիստ» են նշանակել, սակայն չի ստացվում, աշխատանքիս բնույթը թույլ չի տալիս: Բայց աշխատում եմ նրանց հորդորները կատարել որքան հնարավոր է», - ասաց Լեւոն Ջուլֆալակյանը:

Главный тренер национальной сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулафалакян после ухудшения самочувствия и получения медицинской помощи в Киеве, вернулся на родину и приступил к работе.
В беседе с пресс-службой НОК РА Левон Джулфалакян сообщил, что находясь вместе со сборной в Киеве, почувствовал резкое ухудшение самочувствия и был госпитализирован.
"Врачи диагностировали инфаркт и сделали стентирование. Сейчас чувствую себя хорошо, самочувствие нормальное. Правда, врачи назначили "покой", однако пока не получается, характер работы не позволяет. Но я стараюсь выполнять их рекомендации, насколько возможно", - сказал Левон Джулфалакян.