Ավարտվեց դահուկասահքի Հայաստանի երիտասարդների և պատանիների առաջնությունը:
Մրցումային առաջին օրը 7,5 կմ ազատ ոճում տղաների պայքարում լավագույնները Միքայել Միքայելյանը, Ռաֆիկ Վիրաբյանը և Արման Մատինյանը էին:
Պատանիների մրցաշարում 3,75 կմ տարածությունն առաջինը հաղթահարեց Աշոտ Զաքարյանը, նրան հաջորդեցին Աղասի Սաքանյանը և Նարեկ Թամարյանը:
Դասական մրցավազքում (7,5 կմ) առաջին հորիզոնականում Միքայել Միքայելյանն էր, երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար զբաղեցնում էին Արման Մատինյանը և Ռաֆիկ Վիրաբյանը:
3,75 կմ տարածությունը պատանիների առաջնությունում առաջինը հաղթահարեց Աշոտ Զաքարյանը, ում հաջորդեցին Արման Միքայելյանը և Նարեկ Թամարյանը:
Աղջիկների պայքարում երիտասարդական առաջնությունում (5 կմ, ազատ ոճ) առաջին տեղում էր Մարիամ Միքայելյանը և երկրորդ հորիզոնականում` Լիանա Հակոբյանը:
Պատանի աղջիկների պայքարում ազատ ոճում Աննա Ռաշոյանը առաջին տեղում էր, իսկ նրան հաջորդեցին Գոհար Թադևոսյանը և Թամարա Հովհաննիսյանը:
3,75 կմ դասական ոճում եռյակը ձևավոևրվեց հետևյալ կերպ՝ Աննա Ռաշոյան, Գոհար Թադևոսյան և Թամարա Հովհաննիսյան:
«Առաջնության մրցանակային հորիզոնականներում հիմնականում Հայաստանի այն մարզերի ներկայացուցիչներն են, որոնց հետ մեծ աշխատանք ենք տանում: Ուրախալի են մեր պատանիների գրանցած արդյունքները»,-ՀԱՕԿ լրատվական հետ զրույցում ասաց Հայաստանի դահուկասահքի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գագիկ Սարգսյանը:

Завершился молодежный и юношеский чемпионат Армении по лыжному спорту.
В первый день соревнований в борьбе среди мужчин вольным стилем на 7,5 км лучшими стали Микаел Микаелян, Рафик Вирабян и Арман Матинян.
В юношеском турнире расстояние в 3,75 км первым преодолел Ашот Закарян, следущими были Агаси Саканян и Нарек Тамарян.
В классической гонке на 7,5 км на первой строчке - Микаел Микаелян, второе и третье места заняли Арман Матинян и Рафик Вирабян, соответственно.
В юношеском турнире расстояние в 3,75 км первым преодолел Ашот Закарян, следущими были Арман Микаелян и Нарек Тамарян.
В борьбе среди женщин молодежного чемпионата (5 км, вольный стиль) на первом месте - Мариам Микаелян, на 2-й строчке – Лиана Акопян.
Среди девушек на юношеском турнире вольным стилем на первом месте – Анна Рашоян, за ней следуют – Гоар Тадевосян и Тамара Оганесян.
Тройка лучших в расстоянии 3,75 классическим стилем сложилась следующим образом – Анна Рашоян, Гоар Тадевосян и Тамара Оганесян.
«На призовых местах, в основном, представители тех областей Армении, с которыми ведется большая работа. Радуют результаты, показанные нашими юными спортсменами»,-отметил генеральный секретарь федерации лыжного спорта Армении Гагик Саркисян в беседе с пресс-службой НОК Армении.