Դավիթ Թորոսյան. Իհարկե գոհ եմ տղաներից
«Մեր ութ բռնցքամարտիկներից յոթը մեդալ նվաճեցին. իհարկե գոհ եմ տղաներրից»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի բռնցքամարտի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը՝ մեկնաբանելով Թբիլիսիում կայացած Դավիդ Կվաչաձեի անվան միջազգային մրցաշարի արդյունքները.
«Բացի գերծանր քաշային Դավիթ Չալոյանից, բոլորն էլ մրցանակային, այդ թվում երեք առաջին տեղեր զբաղեցրին: Վրաստանի մայրաքաղաքում անցկացված մրցաշարը բավականի ուժեղ կազմ էր հավաքել: Տանտերերը հիմնական կազմով մասնակցեցին, ժամանել էին Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Ադրբեջանի հավաքականները:
Այժմ կշարունակենք պատրաստվել հունիսի 14-26-ը Խարկովում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը: Բռնցքամարտիկների մի մասը կշարունակի ինձ հետ մարզվել «Դինամոյում», մյուսները՝ տեղերում:
Մայիսի վերջին պլանավորում ենք մեկնել Վարշավա, որտեղ համատեղ հավաք եւ ընկերական մրցամարտ կունենանք Լեհաստանի հավաքականի հետ: Մինչ այդ, ամենայն հավանականությամբ, ուսումնամարզական հավաք կանցկացնենք Ծաղկաձորում»,-նշեց Դավիթ Թորոսյանը:
Գլխավոր մարզիչը հավելեց նաեւ, որ մայիսին կկայանա պատանիների եւ երիտասարդների ՀՀ առաջնությունը: Ժամկետները պարզ կլինեն մոտ ապագայում:

"Семь из восьми наших боксеров завоевали медали, Конечно, я доволен ребятами", - сказал в беседе с пресс-службой НОК РА главный тренер сборной Армении по боксу Давид Торосян, комментируя итоги международного турнира имени Давида Квачадзе в Тбилиси.
"За исключением супертяжеловеса Давида Чалояна все смогли занять призовые места, в том числе, три первых. Турнир в столице Грузии собрал довольно сильный состав. Хозяева выступили основным составом, приехали сборные России, Украины, Азербайджана.
Сейчас продолжим готовиться к чемпионату Европы в Харькове (14-26 июня). Одна часть боксеров продолжат тренироваться со мной в "Динамо" – остальные – на местах.
В конце мая планируем поездку в Варшаву, где проведем совместный сбор и товарищеский матч со сборной Польши. До этого, по всей вероятности, проведем учебно-тренировочный сбор в Цакхадзоре", - отметил Давид Торосян.
Главный тренер также сообщил, что в мае состоятся чемпионаты республики среди юношей и молодежи. Сроки будут уточнены в ближайшее время.