Արմեն Նազարյան. Առջեւում երեք կարեւոր միջազգային մրցաշարեր են
Մայիսի 13-14-ը Ռուսաստանի Օրենբուրգ քաղաքում կանցկացվի ձյուդոյի Եվրոպայի գավաթի խաղարկության փուլը, որին Հայաստանը կներկայացնի 10 մարզիկ: Այս մասին ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Նազարյանը:
«10 ձյուդոիստների մեջ է նաեւ Սոսե Բալասանյանը (52 կգ): Եվրոպայի գավաթից հետո թիմը հավաք կանցկացնի Օրենբուրգում: Այնուհետեւ Ֆերդինանդ Կարապետյանը (73 կգ) եւ Անդրանիկ Չափարյանը (81 կգ) կմեկնեն ռուսական Եկատերինբուրգ, որտեղ կմասնակցեն «Մեծ Սաղավարտի» խաղարկությանը (մայիսի 20-21-ը):
Առջեւում երեք կարեւոր միջազգային մրցաշարեր ունենք` աշխարհի առաջնությունը (Բուդապեշտ, օգոստոսի 28-ից սեպտեմբերի 3-ը), ամառային Ունիվերսիադան (Թայբեյ, օգոստոսի 19-ից 30-ը) եւ մինչեւ 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը (Չեռնոգորիա, նոյեմբերի 10-ից 12-ը):
Աշխարհի առաջնությանը կմասնակցեն Ֆերդինանդ Կարապետյանն ու Անդրանիկ Չափարյանը: Հնարավոր է երրորդ մարզիկի մասնակցությունը: Դա պարզ կլինի մոտակա հավաքների եւ մրցումների արդյունքում: Ունիվերսիադային նախատեսում ենք եւս երեք ձյուդոիստի հայտ ներկայացնել: Մնացածները հանդես կգան մինչեւ 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում»,-ասաց Արմեն Նազարյանը:

Армен Назарян: Впереди три важных международных соревнования
13-14 мая в российском Оренбурге пройдет этап розыгрыша Кубка Европы по дзюдо на котором Армению представят 10 спортсменов. Об этом пресс-службе НОКА сообщил главный тренер национальной сборной Армен Назарян.
"Среди 10 дзюдоистов также Сосе Баласанян (52 кг). После Кубка Европы команда проведет сбор в Оренбурге. Затем Фердинанд Карапетян (73 кг) и Андраник Чапарян (81 кг) отправятся в российский Екатеринбург, где примут участие в розыгрыше "Большого Шлема" (20-21 мая).
Впереди у нас три важных международных соревнования: чемпионат мира (Будапешт, 28 августа-3 сентября), летняя Универсиада (Тайбэй, 19-30 августа) и чемпионат Европы до 23 лет (Черногория, 10-12 ноября). В чемпионате мира примут участие Фердинанд Карапетян и Андраник Чапарян. Возможно участие и третьего спортсмена. Будет ясно по итогам ближайших сборов и соревнований. Еще три дзюдоиста планируем заявить на Универсиаду. Остальные выступят на чемпионате Европы до 23 лет", - рассказал Армен Назарян.