Առաջատարները հաղթեցին սուսերամարտի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունում
Կայացավ սուսերամարտի Հայաստանի գավաթի խաղարկությունը: Երեւանից, Վանաձորից, Գյումրիից եւ Բյուրեղավանից 83 սուսերամարտիկներ պայքարեցին լավագույնների կոչման համար: Ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արտաշես Մադոյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ արդյունքները սպասելի էին՝ հաղթեցին առաջատարները:
Մրցանակային տեղեր զբաղեցրին.
Խոցասուսեր, տղամարդիկ. Միքայել Ղազարյան, Արամայիս Գաբոյան, Արման Գրիգորյան եւ Գագիկ Մուրադյան
Խոցասուսեր, կանայք. Էմմա Պողոսովա, Նաիրա Համազասպյան, Լիլիթ Էվոյան եւ Սիլվա Ղազարյան
Ճկասուսեր, տղամարդիկ. Մայքլ Հովհաննիսյան, Արմեն Դալլաքյան, Գեւորգ Հարությունյան եւ Պարգեւ Ստեփանյան
Ճկասուսեր, կանայք. Անահիտ Ալոյան, Արփինե Աթոյան, Հասմիկ Աղաբաբյան եւ Սեդա Գեւորգյան
Թրասուսեր, տղամարդիկ. Լեւոն Քերոբյան, Արսեն Զուրաբյան, Արսեն Բաղդասարյան եւ Էդուարդ Բաղյան: Այս մրցաձեւում մրցեցին միայն տղամարդիկ:
Հայաստանի մեծահասակների հավաքականը հունիսի 11-17-ը Թբիլիսիում կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը: Առաջիկայում մարզչական շտաբը կձեւավորի թիմի կազմը:

Состоялся розыгрыш Кубка Армении по фехтованию. 83 фехтовальщика из Еревана, Ванадзора, Гюмри и Бюрегавана боролись за звание лучших. Генеральный секретарь федерации Арташес Мадоян в беседе с пресс-службой НОКА сообщил, что результаты были ожидаемы - победили лидеры.
Шпага, мужчины: Микаел Казарян, Арамаис Габоян, Арман Григорян и Гагик Мурадян
Шпага, женщины: Эмма Погосова, Наира Амазаспян, Лилит Эвоян и Сильва Казарян
Рапира, мужчины: Майкл Оганесян, Армен Даллакян, Геворг Арутюнян и Паркев Степанян
Рапира, женщины: Анаит Алоян, Арпине Атоян, Асмик Агабабян и Седа Геворгян
Сабля, мужчины: Левон Керопян, Арсен Зурабян, Арсен Багдасарян и Эдуард Багян. В этой дисциплине соревновались только мужчины.
Национальная сборная Армении с 11 по 17 июня в Тбилиси примет участие в чемпионате Европы. В ближайшем будущем тренерский штаб сформирует состав команды.