Վահագն Դավթյանը եւ Արթուր Դավթյանը մասնակցում են եվրոպական ակումբային առաջնություններին
Սպորտային մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Վահագն Դավթյանը շարունակում է հանդես գալ Բունդեսլիգայում: Օրեր առաջ Դավթյանը «Շտրաուբենհարդտ»  ակումբի կազմում մասնակցել է Գերմանիայի առաջնության առաջին տուրին եւ իր թիմին բերել չորս միավոր (օղակներ վարժություն` 14.2).
«Մի քանի օրից կմեկնեմ մասնակցելու առաջնության երրորդ տուրին, իսկ երկրորդը բաց կթողնեմ: Առաջնությունը շարունակվելու է մինչեւ դեկտեմբեր: Կմասնակցեմ այնքան ժամանակ, որքան հրավիրեն: Մրցաշրջանի մի մասն անցկացվում է Եվրոպայի, մյուսը` աշխարհի առաջնությունից հետո»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Վահագն Դավթյանը:
Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Գառնիկ Սարոյանն էլ հայտնեց, որ այս օրերին միջազգային հարթակում հանդես է գալիս նաեւ Արթուր Դավթյանը (բազմամարտ): Նա մասնակցում է Ֆրանսիայի առաջնությանը:

Ваагн Давтян и Артур Давтян участвуют в европейских клубных чемпионатах
Член сборной Армении по спортивной гимнастике Ваагн Давтян продолжает выступать в Бундеслиге. На днях Давтян в составе клуба "Штраубенхардт" принял участие в первом туре чемпионата Германии и принес своей команде четыре очка (упражнение на кольцах - 14.2).
"Через несколько дней поеду для участие в третьем туре первенства, а второй тур пропущу. Чемпионат продолжится до декабря. Выступлю, пока будут приглашать. Одна часть сезона проводится после чемпионата Европы, другая - после первенства мира", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА Ваагн Давтян.
Генеральный секретарь Федерации гимнастики Армении Гарник Сароян сообщил, что в эти дни на международном помосте выступает также Артур Давтян (многоборье). Он участвует в чемпионате Франции.