Արթուր Ալեքսանյանն ու Նազիկ Ավդալյանը հանդիպեցին վիրավոր զինվորներին
Օլիմպիական չեմպիոն, հունահռոմեական ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը եւ աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, ծանրորդ Նազիկ Ավդալյանն այսօր «Հերացի» N1 հիվանդանոցային համալիրի բակում  հանդիպեցին վիրավոր զինվորներին՝ միասին նշելու Հայաստանի առաջին հանրապետության օրը։ Հայ մարզիկները զրուցեցին զինվորների հետ, պատասխանեցին նրանց հարցերին։
Օլիմպիական չեմպիոնը կարեւորեց նման հանդիպումները եւ վերականգնողական փուլում գտնվող զինվորներին շուտափույթ ապաքինում մաղթեց.
«Նրանց շնորհիվ է, որ մենք այսօր կանգնած ենք մեր հողի վրա։ Նրանք մեր հերոսներն են, պետք է հպարտանանք նրանցով»,- ասաց Արթուր Ալեքսանյանը։
Նազիկ Ավդալյանը նույնպես առողջություն ցանկացավ զինվորներին, ասելով, որ աղոթքներում հիշում է նրանց։
Հանդիպմանը ներկա էին ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար, սպորտի  եւ երիտասարդության հարցերի նախարարի պաշտոնակատար Հրաչյա Ռոստոմյանը, Երեւանի պետական բժշկական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը.
«Մենք անելու ենք հնարավոր ամեն բան՝ նրանց առողջանալու եւ ակտիվ կյանք վերադառնալու համար։ Կան բազմաթիվ ծրագրեր։ Օրինակ, տղաներին վերականգնել տարբեր մարզաձեւերի միջոցով»,- նշեց Հրաչյա Ռոստոմյանը։
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանն էլ հայտնեց, որ նմանատիպ միջոցառումներ անցկացվում են գրեթե ամեն օր.
«Առանձնահատուկ է, երբ այս տղաների ներկայությամբ ենք մեկս մյուսին շնորհավորում մայիսի 28-ի առթիվ։ Խորհրդանշական է, որ մեր չեմպիոնների հետ հադիպումը հենց այս հիվանդանոցի բակում է, քանի որ այստեղ ստեղծվում է զինհաշմանդամների վերականգնողական կենտրոն»,- ասաց Արմեն Մուրադյանը։

Олимпийский чемпион по греко-римской борьбе Артур Алексанян и чемпионка мира и Европы по тяжелой атлетике Назик Авдалян сегодня встретились с ранеными солдатами во дворе больничного комплекса №1 "Гераци", чтобы вместе отметить день первой Республики Армения. Спортсмены побеседовали с солдатами, ответили на их вопросы.
Олимпийский чемпион придал важное значение подобным встречам, и пожелал скорейшего выздоровления солдатам, находящимся в стадии восстановления:
"Благодаря им мы сегодня стоим на нашей земле. Они – наши герои, мы должны ими гордиться", - сказал Артур Алексанян.
Назик Авдалян также пожелала здоровья солдатам, сказав, что вспоминает о них в молитвах.
На встрече присутствовали генеральный секретарь НОКА, и.о. министра спорта и по делам молодежи Грачья Ростомян и ректор Ереванского государственного медицинского университета Армен Мурадян.
"Мы сделаем все возможное для их выздоровления и возвращения к активной жизни. Есть многочисленные программы. Например, восстановить ребят посредством различных видов спорта", - отметил Грачья Ростомян.
Ректор ЕГМУ Армен Мурадян заявил, что подобные мероприятия проводятся почти каждый день:
"Интересно, что в присутствии этих ребят мы поздравляем друг друга в связи с 28 мая. Символично, встреча с нашими чемпионами проходит именно во дворе этой больницы, поскольку здесь создается реабилитационный центр солдат-инвалидов", - сказал Армен Мурадян.