Արթուր Ալեքսանյան. Չէի պատկերացնի, որ ինձ նվիրված նամականիշ կլինի
«Կարծում եմ սա պատմություն է»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը` իրեն նվիրված նամականիշի մարումից հետո.
«Ինձ համար մեծ պատիվ է, որ իմ նկարով նամականիշ է մարվում: Փոքր ժամանակ, երբ տեսնում էի մեր օլիմպիական չեմպիոնների նամականիշերը, չէի էլ կարող պատկերացնել, որ կլինի նաեւ իմը: Շնորհակալ եմ «Հայփոստ»-ին: Սա ինձ ուժ կտա հետագայում եւս բարձր պահել Հայաստանի պատիվը: Նամականիշը շատ գեղեցիկ էր»,- նշեց օլիմպիական չեմպիոնը:
Խոսելով առաջին անգամ Օլիմպավանում ընթացող ուսումնամարզական հավաքի մասին, Ալեքսանյանն ասաց, որ Օլիմպավանը կառուցված է միջազգային բոլոր ստանդարտներին համապատասխան եւ ամեն բան իդեալական է:

"Думаю, это история", - сказал в беседе с журналистами олимпийский чемпион Артур Алексанян после гашения, посвященной ему почтовой марки.
"Для меня большая честь, что сегодня гасится почтовая марка с моим изображением. Когда в детстве я видел почтовые марки с нашими олимпийскими чемпионами, то не мог и представить, что будет также моя. Благодарю "Айпост". Это придаст мне сил в будущем высоко держать честь Армении. Почтовая марка очень красивая", - отметил олимпийский чемпион.
Говоря о впервые проходящем в Олимпаване учебно-тренировочном сборе, Алексанян сказал, что Олимпаван построен соответственно всем международным стандартам, и все проходит идеально.