Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն, Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հովանու ներքո, ավանդության համաձայն Երեւանում նշեց «Օլիմպիական օրը»:
Տոնի կապակցությամբ ցուցադրական ելույթներ ունեցան պատանի ըմբիշները, ձյուդոիստները, կարատեիստները, թաեքվանդոիստները, բռնցքամարտիկները, բադմինտոնիստներն ու սուսերամարտիկները։
ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն անում է ամեն ինչ՝ աճող սերնդին ֆիզիկապես կոփելու, օլիմպիական գաղափարները տարածելու եւ արժանի մարզիկներ պատրաստելու համար։
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) օլիմպիական շարժման բարձրագույն ղեկավար մարմինն է։ Այն ստեղծվել է 1894 թվականի հունիսի 23-ին, ֆրանսիացի հասարակական գործիչ Պիեռ դե Կուբերտենի նախաձեռնությամբ։

Олимпийский день в Ереване
Национальный олимпийский комитет Армении под эгидой Международного олимпийского комитета традиционно отметил в Ереване "Олимпийский день".
В связи с праздником показательные выступления продемонстрировали юные борцы, дзюдоисты, каратисты, тхэквондисты, боксеры, бадминтонисты и фехтовальщики.
Президент НОКА Гагик Царукян делает все для физического закаливания растущего поколения, распространения олимпийских идей и подготовки достойных спортсменов.
Международный олимпийский комитет (МОК) – высший руководящий орган олимпийского движения. Организация была создана 23 июня 1894 года, по инициативе французского общественного деятеля барона Пьера де Кубертена.