Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականը վերադարձել է Բելառուսից, որտեղ ուսումնամարզական հավաք էր անցկացնում «Ստայկի» օլիմպիական մարզաբազայում: Հայ ըմբիշները շարունակում են պատրաստվել օգոստոսի 21-26-ը Փարիզում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը:
«Մարզվում էինք Բելառուսի, Ղազախստանի, Լիտվայի եւ Ֆինլանդիայի հավաքականների հետ համատեղ: Հավաքը բավականին արդյունավետ էր, հիանալի մարզումներ ենք անցկացրել: Հուսով եմ, որ այն նպատակին կծառայի»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Թիմն այժմ նախապատրաստական վերջին փուլում է գտնվում: Մինչեւ տարվա գլխավոր ստուգատեսը հունահռոմեական ըմբիշները օգոստոսի 7-19-ը եւս մեկ հավաք կանցկացնեն Օլիմպավանում:
«Ինձ գոհացնում է մեր կատարած աշխատանքը, մնում է եզրափակիչ հավաքը ճիշտ անցկացնենք եւ լավ մարզավիճակով մեկնենք աշխարհի առաջնություն:
Մասնակից չենք նախատեսում միայն գերծանր քաշային կարգում: Մնացած բոլոր քաշերում ըմբիշներ կունենանք»,- նշեց մարզիչը:

Национальная сборная Армении по греко-римской борьбе возвратилась из Беларуси, где проходил учебно-тренировочный сбор на олимпийской базе "Стайки". Армянские борцы продолжают готовиться к чемпионату мира, который пройдет с 21 по 26 августа в Париже.
"Тренировались совместно со сборными Казахстана, Литвы и Финляндии. Сбор был довольно эффективным, мы провели отличные тренировки. Надеюсь, что они послужат своей цели", - заявил в беседе с пресс-службой НОКА главный тренер сборной Левон Джулфалакян.
Команда сейчас находится на заключительном подготовительном этапе. До главного соревнования года борцы с 7 по 19 августа проведут еще один сбор в Олимпаване.
"Меня удовлетворяет проделанная нами работа, остается правильно провести заключительный сбор и в хорошоей спортивной форме отправиться на чемпионат мира.
Не планируем участие только в супертяжелом весе. В остальных весовых категориях у нас будут заявлены борцы", - отметил тренер.