Օգոստոսի 19-ից 20-ը Հայաստանի լողափնյա վոլեյբոլիստներն առաջին անգամ կմասնակցեն վոլեյբոլի եվրոպական կոնֆեդերացիայի երկրորդ պատանեկան մայրցամաքային գավաթի խաղարկությանը:
«Մրցաշարը կանցկացվի Էստոնիայի Պյարնու քաղաքում եւ 2018 թվականի պատանեկան օլիմպիական խաղերի ընտրական փուլ է»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց Հայաստանի վոլեյբոլի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Կարեն Ասմարյանը:
Վիճակահանությամբ Հայաստանի հավաքականները հայտնվել են «D» խմբում: Պատանիները (Արման Միսկարյան եւ Ռազմիկ Հակոբյան) կխաղան Լիտվայի, Ֆրանսիայի, Էստոնիայի եւ Պորտուգալիայի իրենց հասակակիցների հետ: Աղջիկները (Վերոնիկա Կոշկարյան եւ Սվետլանա Մարգարյան) եւս կխաղան նույն թիմերի, ինչպես նաեւ Մակեդոնիայի հավաքականի հետ:
«Միսկարյանն ու Հակոբյանը օգոստոսի 24-ից 27-ը հանդես կգան նաեւ Կազանում կայանալիք մինչեւ 18 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում»,-ասաց Կարեն Ասմարյանը:

19-20 августа пляжные волейболисты из Армении впервые будут участвовать в розыгрыше II Юношеского Континентального кубка Европейской конфедерации волейбола.
"Турнир пройдет в эстонском Пярну и является первым отборочным этапом для юношеских Олимпийских игр 2018 года", - сообщил пресс-службе НОКА генеральный секретарь Федерации волейбола Армении Карен Асмарян.
В результате жеребьевки сборные Армении оказались в группе "D". Юноши (Арман Мискарян и Размик Акопян) сыграют со сверстниками из Литвы, Франции, Эстонии и Португалии. Девушки (Вероника Кошкарян и Светлана Маркарян) сыграют с теми же командами, а также с Македонией.
"Мискарян и Акопян с 24 по 27 августа также выступят в чемпионате Европы до 18 лет в Казани", - сказал Карен Асмарян.