Ծանրամարտի երիտասարդական հավաքականը կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը
Ծանրամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Ծաղկաձորում ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում: Մարզիկները  նախապատրաստվում են հոկտեմբերի 15-ից 22-ը Ալբանիայում կայանալիք Եվրոպայի երիտասարդական (20 եւ 23 տարեկաններ) առաջնությանը:
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տեղեկացրեց, որ հավաքն ընթանում է պլանի համաձայն.
«Քանի՞ մարզիկ կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը եւ ովքե՞ր, հիմա ասել չեմ կարող: Առջեւում դեռ մեկ ամիս կա: Ամեն բան հայտնի կդառնա հավաքների ավարտին: Ովքեր կհամապատասխանեն ներկայացված պահանջներին, նրանք էլ կմեկնեն մրցման», - ասաց Փաշիկ Ալավերդյանը:

Молодежная сборная Армении по тяжелой атлетике проводит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре. Спортсмены готовятся к молодежному чемпионату Европы (до 20 и 23 лет), который пройдет в Албании с 15 по 22 октября.
Генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении, главный тренер национальной сборной Пашик Алавердян сообщил пресс-службе НОКА, что сбор проходит по намеченному плану.
"Сколько спортсменов примут участие в чемпионате Европы, и кто именно, сейчас не могу сказать. Впереди еще есть один месяц. Все станет известно в конце сборов. Кто будет соответствовать предъявленным требованиям, тот и поедет на соревнование", - сказал Пашик Алавердян.