Սեպտեմբերի 28-ից 30-ը Գերմանիայի Օբերսդորֆ քաղաքում ընթանում է Nebelhorn Trophy 2017 գեղասահքի միջազգային մրցաշարը, որը գեղասահորդների համար վերջին հնարավորությունն է 2018 թվականին Հարավային Կորեայի Պհենչհան քաղաքում կայանալիք ձմեռային օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր ստանալու համար:
Սեպտեմբերի 29-ին ավարտվեց մենասահորդների մրցապայքարը, որտեղ Հայաստանը ներկայացրեց Սլավիկ Հայրապետյանը: Մեր մարզիկը կարճ (60.25) եւ կամավոր (119.73) ծրագրերի արդյունքում վաստակեց 179.98 միավոր եւ 26 մասնակիցների շարքում զբաղեցրեց 12-րդ տեղը: Տղամարդկանց մրցապայքարում խաղարկվում էր 6 ուղեգիր:
«Սլավիկն այնքան էլ հաջող չկատարեց կարճ ծրագիրը, իսկ ահա կամավորում հրաշալի ելույթ ունեցավ, սակայն մրցավարներն անամոթաբար ցածրացրին տղայի գնահատականները: Մենք շատ հուսահատված ենք: Հերթական անգամ մրցավարներն օգտվում են այն հանգամանքից, որ մրցավարական կազմում մենք չունենք մեր ներկայացուցիչը»,- Օբերսդորֆից ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց Հայաստանի գեղասահքի ֆեդերացայի նախագահ Մելանյա Ստեփանյանը
Մենասահորդուհիների եւ պարային զույգերի պայքարում մասնակցիները հանդես են եկել կարճ ծրագրում: Անաստասիա Գալուստյանը 34 մարզուհիների մեջ դեռ 15-րդն է: Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ երկյակը ութերորդն է 18 զույգերի մեջ:

В немецком городе Оберсдорф с 28 по 30 сентября проходит международный турнир по фигурному катанию Nebelhorn Trophy 2017. Это соревнование является для фигуристов последним шансом отобраться на зимние Олимпийские игры 2018 года в южнокорейском Пхёнчхане.
29 сентября завершились соревнования фигуристов-одиночников, где Армению представлял Славик Айрапетян. Наш спортсмен набрал 179.98 балла по итогам короткой (60.25) и произвольной (119.73) программ. Этот результат позволил Айрапетяну занять 12-е место среди 26 участников. В мужском соревновании разыгрывалось шесть путевок.
"Славик не очень хорошо исполнил короткую программу, а вот произвольную программу откатал безупречно, - сообщила пресс-службе НОКА из Оберсдорфа президент Федерации фигурного катания Армении Мелания Степанян. - Однако арбитры бесстыдным образом занизили парню оценки. Мы очень расстроены. В очередной раз арбитры пользуются тем, что у нас нет своего представителя в судейском корпусе".
В соревновании фигуристок-одиночниц и танцевальных пар участники исполнили короткую программу. Анастасия Галустян пока занимает 15-е место среди 34 спортсменок. Дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал сейчас находится на 8-й позиции среди 18 пар участников. Сегодня, 30 сентября фигуристы продемонстрируют произвольную программу.