Պատանի թաեքվոնդոյիստները միջազգային փորձի պակաս ունեն
Բուդապեշտում ընթացավ թաեքվոնդոյի մինչեւ 15 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը, որին մասնակցեց Հայաստանի յոթ ներկայացուցիչ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը հայտնեց, որ մեր մարզիկներին չհաջողվեց մրցանակային տեղեր զբաղեցնել:
«Մի քանիսը կարողացան հաղթել 1-2 գոտեմարտում, բայց դա բավարար չէր: Տղաները միջազգային փորձի պակաս ունեն: Ձգտում ենք այդ բացը ներքին առաջնություններով լրացնել: Հերթականը կանցկացնենք «Դինամոյում» հոկտեմբերի 21-ին»,-ասաց Վարդան Ղահրամանյանը:

В Будапеште прошел чемпионат Европы по тхэквондо среди кадетов (до 15 лет). В турнире приняли участие семь представителей Армении.
Как сообщил пресс-службе НОКА вице-президент и исполнительный директор федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян, нашим спортсменам не удалось завоевать призовых мест.
"Некоторым спортсменам удалось выиграть 1-2 поединка, но этого оказалось недостаточно. Ребятам не хватает международного опыта. Стараемся восполнить этот пробел внутренними соревнованиями. Очередное из них проведем 21 октября в спортзале "Динамо", – сказал Вардан Каграманян.