Թեհրանում կայացած թենիսի Մ 18 տարեկանների ITF մրցաշարում Հայաստանի ներկայացուցիչ Արթուր Սողոյանը նվաճել է չեմպիոնի կոչումը։
Մրցաշարին մասնակցել են աշխարհի տարբեր երկրների ուժեղագույն թենիսիստներ։ Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վահե Ավետիսյանը գոհ է Սողոյանի արդյունքից.
«Արթուրն իր տարիքային խմբում լավագույնն է Հայաստանում։ Նա 15 տարեկան է ու այս մրցաշարում հաղթել է նաեւ իրենից մեծերին»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Վահե Ավետիսյանը։
Մարզիչը նշեց, որ հաջորդ շաբաթ Երեւանում կկայանա Մ 18 տարեկան տղաների եւ աղջիկների ITF մրցաշար, որին կմասնակցեն նաեւ Հայաստանի հավաքականի անդամները։

Теннисист Артур Согоян стал победителем международного турнира
На состоявшемся в Тегеране соревновании ITF до 18 лет представитель Армении Артур Согоян завоевал чемпионский титул.
В турнире приняли участие сильнейшие теннисисты разных стран. Главный тренер сборной Ваге Аветисян доволен результатом Согояна.
"Артур в Армении лучший в своей возрастной группе. Ему 15 лет, и на этом турнире он победил также теннисистов старше него", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА Ваге Аветисян.
Тренер отметил, что на следующей неделе в Ереване состоится турнир ITF до 18 лет, в котором примут участие члены сборной Армении.