Ավանդական կարատեի Եվրոպայի առաջնությունում, որն անցկացվում էր Վիլնյուսում, Հայաստանի ներկայացուցիչները 13 մեդալ են նվաճել: «Եվրոպայի առաջնությունից վերադարձել ենք 13 մեդալով՝ 2 ոսկե, 3 արծաթե և 8 բրոնզե մեդալներ; Մինչև 7 տարեկանների պայքարում Հայաստանը ներկայացնում էր Հայկ Աստվածատուրյանը, ով դարձավ Եվրոպայի գավաթակիր: Այս անգամ մենք ավելի լավ հանդես եկանք առաջնությունում»,-լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր Նարեկ Իսկանդարյանը:
«Ավանդական կարատեն Հայաստանում շատ մեծ զարգացում է ապրում: Մենք գոհ ենք մեր արդյունքներից: Մեդալները ցույց են տալիս մեր աշխատանքի արդյունքը»,-ասաց ֆեդերացիայի փոխնախագահ Ալբերտ Մինասյանը:

Армения завоевала 13 медалей на чемпионате Европы по традиционному каратэ
На прошедшем в Вильнюсе чемпионате Европы по традиционному каратэ представители Армении завоевали 13 медалей. «С чемпионата Европы мы вернулись с 13-ю медалями: 2-мя золотыми, 3-мя серебряными и 8-мю бронзовыми. В поединках до 7 лет Армению представил Айк Аствацатурян, который стал обладателем кубка Европы. В этот раз мы лучше выступили на чемпионате»,-отметил серебряный призер чемпионата Европы Нарек Искандарян на встрече с журналистами.
«Традиционное каратэ в Армении очень быстро развивается, мы довольны своими результатами. Медали являются отражением результата нашей работы»,-заявил вице-президент федерации Альберт Минасян.