Բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը Կարեն Աղամալյանի գլխավորությամբ Ծաղկաձորում նախապատրաստվում է Եվրոպայի առաջնությանը: Ուսումնամարզական հավաքը մեկնարկել է հոկտեմբերի 21-ին:
«Երիտասարդական հավաքականը այս տարի մասնակցել է միջազգային երեք խոշոր մրցաշարի: Դրանցից առաջ մարզիկները 10-12 օր տևողությամբ հավաքներ են անցել: Մրցաշարերի արդյունքների վրա հիմնվելով` ես տեսա այն բռնցքամարտիկներին, ովքեր ի վիճակի կլինեն Եվրոպայի առաջնությունում մեդալների համար պայքարել: Ինձ համար արդեն պարզ է, թե ովքեր կմեկնեն Կոլոբժեկ, սակայն հիմա չեմ հայտնի կազմը, որպեսզի մրցակցությունը մինչև վերջ մնա:»,- ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Կարեն Աղամալյնաը:
Ծաղկաձորյան հավաքը կավարտվի նոյեմբերի 2-ին: 1 շաբաթ անց` նոյեմբերի 9-ին, երիտասարդական հավաքականը կմեկնի Վիլնյուս: Լիտվայում կանցկացնի 2-րդ ուսումնամարզական հավաքը, որը կտևի 10 օր: Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը կկայանա նոյեմբերի 19-29-ը Լեհաստանի Կոլոբժեկ քաղաքում: Հայաստանը կներկայացնեն 7 բռնցքամարտիկ:

Карен Агамалян. Мне уже очевидно кто будет участвовать в чемпионате мира
Молодежная сборная Армении по боксу во главе с Кареном Агамаляном готовится в Цахкадзоре к чемпионату Европы. Учебно-тренировочный сбор стартовал 21-го октября.
«Молодежная сборная в этом году приняла участие в 3-х крупных международных турнирах, перед которыми спортсмены проводили 10-12-дневные сборы. Основываясь на результатах турниров, я увидел кто из боксеров будет в состоянии бороться за медали на чемпионате Европы. Для меня уже очевидно кто отправится в Колобжек, однако не буду сейчас называть состав, чтобы конкуренция оставалась до конца»,-отметил главный тренер молодежной сборной Армении по боксу Карен Агамалян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
Сбор в Цахкадзоре завершится 2-го ноября. Спустя неделю, 9-го ноября, молодежная сборная отправится в Вильнюс, где проведет второй 10-дневный учебно-тренировочный сбор. Молодежный чемпионат Европы пройдет с 19-го по 29-е ноября в польском городе Колобжек, Армению на чемпионате представят 7 боксеров.