Հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը կմասնակցի Պորտուգալիայի միջազգային մրցաշարին
Հայաստանի առաջատար հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը դեկտեմբերի 15-ին եւ 16-ին Պորտուգալիայում կմասնակցի հերթական վարկանիշային մրցաշարին: Ստեփանյանը հանդես կգա սկրեչ մրցաձեւում: Հեծանվորդի անձնական մարզիչ Արմեն Գյոզալյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ հայտ են ներկայացրել նաեւ 4 կմ հետապնդումով վազք մրցաձեւում: Սակայն տեղում՝ ըստ գրաֆիկի կհասկանան մասնակցել, թե՝ ոչ.
«Ճիշտ է՝ մրցաշրջանի վերջն է, բայց Էդգարը լավ մարզավիճակում է: Կարեւորն այն է, որ շատ լավ է տրամադրված, ինչպես միշտ՝ մարտական: Նա կփորձի կարեւոր միավորներ վաստակել»,- ասաց Արմեն Գյոզալյանը:
Հայ հեծանվորդը պայքարում է հաջորդ տարի Նիդերլանդներում կայանալիք աշխարհի առաջնությունում հանդես գալու համար: ԱԱ-ին կկարողանան մասնակցել լավագույն 24 հեծանվորդները: Այժմ Էդգար Ստեփանյանը վարկանիշային աղյուսակում 21-րդն է:

Велосипедист Эдгар Степанян примет участие в международном турнире в Португалии
Ведущий велосипедист Армении Эдгар Степанян 15-16 декабря в Португалии примет участие в очередном рейтинговом турнире. Степанян выступит в дисциплине скрэтч. Личный тренер велосипедиста Армен Гезалян в беседе с пресс-службой НОКА сказал, что заявка представлена также в гонке на 4 км с преследованием. Однако уже на месте, исходя из графика, станет ясно, участвовать или нет.
"Верно, уже конец сезона, но Эдгар находится в хорошей спортивной форме. Важно то, что он очень хорошо настроен, как всегда по-боевому. Он попытается набрать важные очки", - сказал Армен Гезалян.
Армянский велосипедист борется за право участия в следующем году на предстоящем в Нидерландах чемпионате мира. В первенстве мира смогут  участвовать 24 лучших велосипедиста. Эдгар Степанян находится в рейтинговой таблице на 21-м месте.