Շախմատ. Մարիա Կուրսովան եւ Աննա Սարգսյանը շարունակում են հաղթել
Մարիա Կուրսովան եւ Աննա Սարգսյանը շարունակում են միավորներ վաստակել շախմատի Հայաստանի կանանց առաջնությունում: Չորրորդ տուրում նրանք կրկին հաղթանակ տարան եւ հարյուր տոկոսանոց արդյունքով կիսում են առաջատարի դիրքը:
Չորրորդ տուրի արդյունքները. Աննա Խաչատրյան-Աննա Սարգսյան՝ 0:1, Լիլիթ Գալոյան-Սուսաննա Գաբոյան՝ 0:1, Մարիա Գեւորգյան-Մարիամ Մկրտչյան՝ 0:1, Մարիա Կուրսովա-Նարե Առաքելյան՝ 1:0, Սոնա Ասատրյան-Սիրանուշ Ղուկասյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Սարգսյան, Կուրսովա՝ 4-ական միավոր, Գալոյան՝ 2.5, Մկրտչյան, Գեւորգյան՝ 2-ական, Գաբոյան, Առաքելյան, Ղուկասյան՝ 1.5-ական, Ասատրյան, Խաչատրյան՝ 0.5-ական:
Այսօր` հինգերորդ տուրում կհանդիպեն Առաքելյան-Խաչատրյան, Մկրտչյան-Կուրսովա, Ղուկասյան-Գեւորգյան, Գաբոյան-Ասատրյան, Սարգսյան-Գալոյան զույգերը:

Мария Курсова и Анна Саргсян продолжают набирать очки в женском чемпионате Армении по шахматам. В четвертом туре они вновь одержали победы и делят лидерство со стопроцентным результатом.
Результаты четвертого тура: Анна Хачатрян – Анна Саргсян 0:1. Лилит Галоян – Сусанна Габоян 0:1, Мария Геворгян – Мариам Мкртчян 0:1, Мария Курсова – Наре Аракелян 1:0, Сона Асатрян – Сирануш Гукасян – ничья.
Турнирная таблица: Саргсян, Курсова – по 4 очка, Галоян – 2,5, Мкртчян, Геворгян – по 2, Габоян, Аракелян, Гукасян – по 1,5, Асатрян, Хачатрян – по 0,5.
В пятом туре 16 января встречаются: Аракелян – Хачатрян, Мкртчян – Курсова, Гукасян – Геворгян, Габоян – Асатрян, Саргсян – Галоян.