Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կանցկացվի Ռումինիայում
Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (IWF) պաշտոնական կայքը տեղեկացնում է, որ 2018 թվականի Եվրոպայի առաջնությունը կհյուրընկալի Բուխարեստը:
Հաղորդագրությունում ասվում է, որ IWF-ը եւ Ռումինիայի ֆեդերացիան պայմանավորվածություն են ձեռք բերել, որ մրցաշարն Ալբանիայի փոխարեն կանցկացվի Ռումինիայի մայրաքաղաքում: Ժամկետները չեն փոխվել՝ մարտի 26-ից ապրիլի 1:
Ավելի վաղ հայտարարվել էր, որ Ալբանիայի ծանրամարտի ֆեդերացիան չի կարողանում մրցումները նախատեսված ժամկետներում կազմակերպել, քանի որ գործադիր կոմիտեն դոպինգ սկանդալի պատճառով հրաժարական է տվել:

Официальный сайт Международной федерации тяжелой атлетики (IWF) сообщает, что в 2018 году чемпионат Европы состоится в Бухаресте.
В сообщении говорится, что IWF и федерация Румынии пришли к соглашению, и соревнование вместо Албании пройдет в столице Румынии. Сроки не изменились - с 26 марта по 1 апреля.
Ранее заявлялось, что Федерация тяжелой атлетики Албании не может организовать соревнование в запланированные сроки, поскольку исполнительный комитет подал в отставку по причине допингового скандала.