Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի հանդբոլի և գոլբոլի համար նախատեսված մարզասրահները պատրաստ են: Ռիո դե Ժանեյրոյի քաղաքային իշխանությունները հայտարարել են, որ Օլիմպիական խաղերի համար կառուցվող «Future Arena»-ն և «Whitewater» մարզադաշտը պատրաստ են: «Future Arena»-ն Օլիմպիական խաղերի ընթացքում կհյուրընկալի հանդբոլի, իսկ Պարալիմպիկ խաղերի ընթացքում՝ գոլբոլի մրցումները:
Խաղերի ավարտից հետո բրազիլական իշխանությունները պատրաստվում են մարզահամալիրը ձևափոխել և տրամադրել Ռիոյի մի քանի դպրոցի: Իսկ «Whitewater» մարզադաշտում կանցկացնվի կանոեի մրցաշարը:
XXXI ամառային Օլիմպիական խաղերը կկայանան օգոստոսի 5-21-ը Բրազիլիայի Ռիո դե ժանեյրո քաղաքում: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջանների` Կոպակաբանայի, Մարականայի, Դեոդորոյի և Բարայի 33 մարզական կառույցներում:

The Olympic Games will be held in 33 sports constructions of Rio's 4 regions: Copacabana, Maracana, Deodoro and Barra. The venues for hosting handball and goalball during the Rio Olympics are ready. The Rio city government informed that the Future Arena and Whitewater stadiums are completed. The Future Arena will host handball matches during the Olympics and goalball during the Paralympic Games. As announced the city government, after the Olympic Games the stadium will be remodeled and given to several schools. The Whitewater stadium will be used for canoe competition.
The XXXI Summer Olympics will be held in Rio de Janeiro in 33 sports constructions of 4 regions: Copacabana, Maracana, Deodoro and Barra.