Տաթեւ Հակոբյան. Պատրաստ էի ցուցադրել ավելի լավ արդյունք
Տաթեւ Հակոբյանը Վրաստանի Բաթումի քաղաքում ավարտին մոտեցող ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության 87 կգ քաշային կարգում չորրորդ տեղը գրավելուց հետո մեկնաբանեց իր ելույթը:
«Սպասում էի ավելին, քանի որ պատրաստ էի բարձրացնել ավելի բարձր կիլոգրամներ: Ինչ-որ բան խանգարեց: Կարելի է ասել, որ առաջին անհաջող մոտեցումից հետո կոտրվեցի: Ամեն բան փչացրեց հրում վարժության երկրորդ մոտեցումը, որը չհաշվեցին: Լարվածություն չկար: Հուսով եմ, որ ապագայում կկանգնեմ պատվո հարթակի ամենաբարձր աստիճանին»,- նշեց Տաթեւ Հակոբյանը:
Հիշեցնենք, որ երկամարտում Հայաստանի ներկայացուցիչը ցուցադրեց 230 կգ (105+125) արդյունք: Պոկում վարժության համար Տաթեւ Հակոբյանը պատվիրել էր ամենաբարձր քաշը, բայց միայն երրորդ փորձից բարձրացրեց 105 կգ-ն եւ նվաճեց փոքր բրոնզե մեդալ: Հրում վարժությունում նա հաջող կատարեց միայն առաջին մոտեցումը եւ գրանցեց չորրորդ արդյունքը:
Այս քաշային կարգում հանդես եկան 8 մարզուհիներ: Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը նվաճեց ռուս Կսենիա Պաշխինան, որի երկամարտի արդյունքն էր 242 կգ (110+132): Ապրիլի 12-ին պայքարի մեջ էր մտել նաեւ 17-ամյա Լիաննա Գյուրջյանը (81 կգ), որը երկամարտում գրավել էր չորրորդ տեղը եւ արծաթե մեդալ նվաճել հրում վարժությունում:

Tatev Hakobyan commented on her performance after placing 4th at the European Weightlifting Championship coming to an end in Batumi, Georgia.
“I was expecting more because I was ready to lift more kilos. Something went wrong. I’d say after the first unsuccessful attempt I was broken down. The second attempt of the clean and jerk which wasn’t counted spoiled everything. But I wasn’t tense. I hope to stand on the first place of honor in future,” noted Tatev Hakobyan.
Earlier, the Armenian representative had showed a total of 230 kg result (105+125). For the snatch Tatev Hakobyan had ordered the highest kilograms but only in the third attempt had lifted the 105 kg and won a bronze medal. In the clean and jerk she had succeeded only in the first attempt and ended up 4th.