6 հայ երիտասարդ ազատ ոճային ըմբիշներ ապրիլի 23-25-ը Բելառուսի Վիտեբսկ քաղաքում մասնակցել են միջազգային մրցաշարի:
Ոսկե մեդալակիրներ են դարձել Հարություն Մանուկյանը (57 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (125 կգ):
Արծաթե մեդալի է արժանացել Մհեր Մարկոսյանը (86 կգ): 70 կգ քաշային Արման Անդրեասյանն ու 97 կգ քաշային Կոլյա Հարությունյանը նվաճել են բրոնզե մեդալներ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը նշեց, որ մրցաշարը միջին մրցակցություն ուներ: Արման Անդրեասյանից սպասելիքներն ավելի շատ էին: Ընդհանուր մասնակցությունը մասնագետը նորմալ գնահատեց:
Ապրիլի 26-ին հավաքականը վերադառնում է Հայաստան:
Մեկ շաբաթ հանգստանալուց հետո՝ մայիսի 4-ին թիմը կմեկնի Վլադիկավկազ, որտեղ կշարունակի նախապատրաստվել ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությանը:
Հիշեցնենք, որ ըմբշամարտի 2019 թվականի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը կայանալու է հունիսի 3-9-ը Իսպանիայի Պոնտեվեդրա քաղաքում:

С 23-го по 25-е апреля 6 армянских молодых борцов вольного стиля приняли участие в международном турнире в белорусском городе Витебск.
Золотыми медалистами стали: Арутюн Манукян (57 кг), Грайр Алиханян (74 кг) и Оганес Магакян (125 кг).
Серебряным медалистом стал Мгер Маркосян (86 кг), а Арман Андреасян (70 кг) и Коля Арутюнян (97 кг) завоевали бронзовые медали.
Главный тренер молодежной сборной Армении по вольной борьбе Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что на турнире был средний уровень конкуренции. Ожиданий от Армана Андреасяна было больше. А общее участие, по мнению специалиста, было нормальным.
26-го апреля сборная вернется в Армению.
После недельного отдыха, 4-го мая, команда отправится во Владикавказ, где продолжит подготовку к чемпионату Европы по борьбе.
Напомним, что молодежный чемпионат Европы по борьбе 2019-го года пройдет с 3-го по 9-е июня в испанском городе Понтеведра.