Ծանրամարտը պաշտոնապես ընդգրկվել է Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում 2024թ. անցկացվելիք 33-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի ծրագրում: Այդ մասին հայտարարվել է Դոպինգ թեստավորումների անկախ կազմակերպության (ITA) եւ Ծանրամարտի միջազգային ֆեդերացիայի (IWF) միջեւ համաձայնագրի ստորագրումից հետո:
Մարտին Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի (ՄՕԿ) գործկոմը ծանրամարտը պայմանական ընդգրկել էր Փարիզ-2024-ի ծրագրում: Այժմ ITA-ն կզբաղվի IWF-ում դոպինգային ռիսկերի գնահատմամբ, թեստեր անցկացնելով ու գնահատելով եւ այլ հարցերով: Հատուկ ուշադրություն կդարձվի դոպինգ ստուգումների պահպանմանն ու դրանց վերստուգմանը:
2017-ի հունիսին ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախը հայտնել էր, որ եթե դոպինգ սկանդալները շարունակական բնույթ կրեն ծանրամարտում, ապա այդ մարզաձեւը կարող է հեռացվել Փարիզ-2024-ի ծրագրից: Վերջին շրջանում IWF-ը փոխել է դոպինգի դեմ պայքարի մարտավարությունը եւ նոր ծրագիր է կիրառում Օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշարերում:

Тяжелая атлетика официально включена в программу Париж-2024
Тяжелая атлетика официально включена в программу 33-х летних Олимпийских игр, которые состоятся в 2024-м году в столице Франции Париже. Об этом было объявлено после подписания соглашения между  Независимой организацией допинг-тестирования (ITA) и Международной федерацией тяжелой атлетики (IWF).
В марте исполком Международного  олимпийского  комитета (МОК) условно включил тяжелую атлетику в программу Париж-2024. Сейчас ITA займется анализом допинговых рисков в IWF и их оценкой, а также другими вопросами. Особое внимание будет уделено сохранению допинг-проверок и перепроверок.
В июне 2017-го года президент МОК Томас Бах сообщил, что если допинг-скандалы в тяжелой атлетике будут носить продолжительный характер, то этот вид спорта может быть удален из программы Париж-2024. В последнее время IWF поменяла стратегию борьбы с допингом  и применяет новую программу в рейтинговых турнирах Олимпийских игр.