Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն հունիսի 1-ին Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կազմակերպել էր «Մանուկների օրը ՀԱՕԿ-ի աչքերով» միջոցառումը, որին ներկա էին ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, Չինաստանի արակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն եւ անվանի մարզիկներ:
Գեղեցիկ ներկայացման բացումն ազդարարեց դհոլահար երեխաների խումբը, այնուհետեւ ներկայացվեցին պարային համարներ: Պատանի հաղորդավարները ներկայացրեցին օլիմպիական օղակների ստեղծման պատմությունը, ինչին հաջորդեցին մայրցամաքները ներկայացնող համարներ: Միջոցառման վերջում ներկայացվեց Հայաստանը:
ՀԱՕԿ նախահագի օգնական Մանե Մուրադյանը անակնկալ նվեր մատուցեց ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին եւ ողջույնի խոսք հղեց ներկաներին:
Երեխաների համար հյուրասիրություն էր կազմակերպել նաև «Ապաչի» ընկերությունը:
Հիշեցնենք, որ միջոցառումը կազմակերպվել էր մանկատների սաների, Երեւանի վարչական շրջանների սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների եւ սիրիահայ երեխաների համար։

Гагик Царукян принял участие в мероприятии «День детей глазами НОК Армении»
Национальный олимпийский комитет Армении в Национальном академическом театре оперы и балета организовал 1-го июня мероприятие «День детей глазами НОК Армении», посвященное Международному дню защиты детей. На мероприятии присутствовали: президент НОК Армении Гагик Царукян, Чрезвычайный и Полномочный Посол Китая Тян Эрлун, а также знаменитые спортсмены.
Церемония открытия красивого представления началась с выступления группы детей, играющих на дхоле, затем последовали танцевальные номера. Юные ведущие представили историю создания олимпийских колец, после чего были представлены номера о континентах. В конце мероприятия была представлена Армения.
Помощник президента НОК Армении Мане Мурадян преподнесла неожиданный подарок президенту Национального олимпийского комитета Армении Гагику Царукяну и обратилась с приветственным словом к собравшимся.
Напомним, что мероприятие было организовано для детей из детских домов, детей из малообеспеченных семей административных округов города Еревана и детей сирийских армян.