Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն հունիսի 1-ին Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կազմակերպել էր «Մանուկների օրը ՀԱՕԿ-ի աչքերով» միջոցառումը, որին ներկա էին ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, Չինաստանի արակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Էրլուն եւ անվանի մարզիկներ:
Գեղեցիկ ներկայացման բացումն ազդարարեց դհոլահար երեխաների խումբը, այնուհետեւ ներկայացվեցին պարային համարներ: Պատանի հաղորդավարները ներկայացրեցին օլիմպիական օղակների ստեղծման պատմությունը, ինչին հաջորդեցին մայրցամաքները ներկայացնող համարներ: Միջոցառման վերջում ներկայացվեց Հայաստանը:
ՀԱՕԿ նախահագի օգնական Մանե Մուրադյանը անակնկալ նվեր մատուցեց ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին եւ ողջույնի խոսք հղեց ներկաներին:
Երեխաների համար հյուրասիրություն էր կազմակերպել նաև «Ապաչի» ընկերությունը:
Հիշեցնենք, որ միջոցառումը կազմակերպվել էր մանկատների սաների, Երեւանի վարչական շրջանների սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների եւ սիրիահայ երեխաների համար։

On June 1 the National Olympic Committee of Armenia on the occasion of International Children’s Day organized “Children’s Day through the eyes of the NOC of Armenia” event at the Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet which was attended by ANOC President Gagik Tsarukyan, Extraordinary and Plenipotentiary Ambassador of China to Armenia Tian Erlong and famous athletes.
The nice ceremony was opened by a group of dhol playing children which was followed by dance performances. The young hosts presented the story of the creation of the Olympic rings followed by performances about continents. Armenia was represented at the end of the event.
Mane Muradyan, the assistant of the ANOC president, gave a surprise to ANOC President Gagik Tsarukyan and greeted the guests.
The event was organized for children of orphanages, socially vulnerable and Syrian-Armenian families.