ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախն աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի մայրաքաղաք, որտեղ հանդիպում է ունեցել երկրի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ֆրանսիայի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Դենի Մասելայի և Փարիզ-2024-ի կազմկոմիտեի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահ Բախը իր խոսքում նշել է, որ 2024 թվականի Խաղերի հաջողությունը մեծապես կախված է Ֆրանսիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեից և մարզական ֆեդերացիաներից:
ՄՕԿ-ի ղեկավարը եղել է նաև Փարիզ-2024 կազմկոմիտեի գրասենյակում և բանակցություններ է վարել կազմակերպության նախագահ Թոնի Էստանգեի հետ:
Դենի Մասելայի, Թոնի Էստանգեի, ինչպես նաև ՄՕԿ-ի անդամներ Գի Դրյուի և Ժան-Քրիստոֆ Ռոլանի հետ Թոմաս Բախն այցելել է Ելիսեյան պալատ, որտեղ հյուրընկալվել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին: Կողմերը քննարկել են սպորտի դերը՝ ֆրանսիացիների կյանքում, ինչպես նաև Փարիզ-2024-ի նախապատրաստության ընթացքը: Նույն օրը ՄՕԿ-ի նախագահը ներկա է եղել կանանց ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը և դիտել մրցաշարի առաջին հանդիպումը «Պարկ դե Պրենս» մարզադաշտում:

Thomas Bach arrives in France on a working visit
IOC President Thomas Bach has arrived in the French capital where he met French President Emmanuel Macron, President of the National Olympic Committee of France Denis Massegli and the representatives of 2024 Organizing Committee.
President Bach noted that the success of the 2024 Olympic Games mostly depends on the National Olympic Committee of France and the French Olympic Sports Federations.
The head of the IOC also visited the office of the Paris 2024 Organising Committee and held talks with the president of the organization, Tony Estanguet.
Later Thomas Bach visited the Élysée Palace with Denis Masseglia, Tony Estanguet as well as IOC Members in France Guy Drut and Jean-Christophe Rolland where he was received by French President Emmanuel Macron. The parties discussed the role of sport in France and the progress of the preparation of the Olympic Games Paris 2024. The same day President Bach attended the opening ceremony of the Women's World Cup and watched the first match of the cup at the Parc des Princes.