ՄՕԿ-ի նախագահ Թոմաս Բախն աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի մայրաքաղաք, որտեղ հանդիպում է ունեցել երկրի նախագահ Էմանուել Մակրոնի, Ֆրանսիայի օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Դենի Մասելայի և Փարիզ-2024-ի կազմկոմիտեի ներկայացուցիչների հետ:
Նախագահ Բախը իր խոսքում նշել է, որ 2024 թվականի Խաղերի հաջողությունը մեծապես կախված է Ֆրանսիայի ազգային օլիմպիական կոմիտեից և մարզական ֆեդերացիաներից:
ՄՕԿ-ի ղեկավարը եղել է նաև Փարիզ-2024 կազմկոմիտեի գրասենյակում և բանակցություններ է վարել կազմակերպության նախագահ Թոնի Էստանգեի հետ:
Դենի Մասելայի, Թոնի Էստանգեի, ինչպես նաև ՄՕԿ-ի անդամներ Գի Դրյուի և Ժան-Քրիստոֆ Ռոլանի հետ Թոմաս Բախն այցելել է Ելիսեյան պալատ, որտեղ հյուրընկալվել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին: Կողմերը քննարկել են սպորտի դերը՝ ֆրանսիացիների կյանքում, ինչպես նաև Փարիզ-2024-ի նախապատրաստության ընթացքը: Նույն օրը ՄՕԿ-ի նախագահը ներկա է եղել կանանց ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության բացման արարողությանը և դիտել մրցաշարի առաջին հանդիպումը «Պարկ դե Պրենս» մարզադաշտում:

Томас Бах прибыл во Францию с рабочим визитом
Президент МОК Томас Бах прибыл в столицу Франции с рабочим визитом, где встретился с президентом страны Эммануэлем Макроном, президентом олимпийского комитета Франции Дени Масселья и представителями Оргкомитета Париж-2024.
Президент Бах в своем выступлении отметил, что успех Игр 2024-го года во многом зависит от Национального олимпийского комитета Франции и спортивных федераций.
Глава МОК побывал также в офисе оргкомитета Париж-2024 и провел переговоры с президентом организации Тони Эстанге.
Томас Бах с Дени Масселья, Тони Эстанге, а также членами МОК Ги Дрю и Жан-Кристофом Ролланом посетил Елисейский дворец, где их принял президент Франции Эммануэль Макрон. Стороны обсудили роль спорта в жизни французов, а также процесс подготовки к Париж-2024. В тот же день президент МОК присутствовал на церемонии открытия чемпионата мира по футболу среди женщин и наблюдал за первым матчем турнира на стадионе «Парк де Пренс».